Kable grzejne DEVI zapewniają bezpieczeństwo kierowców w drodze na lotnisko w Turcji

245 km kabli grzejnych marki DEVI produkowanych w fabryce Danfoss Poland w Grodzisku Mazowieckim zapewnia bezpieczeństwo kierowców w drodze na lotnisko w Ankarze. Gdy temperatura spada poniżej 4 stopni i pojawia się wilgoć, system załącza się automatycznie. Następnie, gdy śnieg zostanie stopiony, system się automatycznie wyłącza.

Kable grzejne DEVI zapewniają bezpieczeństwo kierowców w drodze na lotnisko w Turcji

Ankara, będąca stolicą Turcji od 1923 roku, jest po Stambule drugim co do wielkości miastem tego kraju, które zamieszkuje prawie 4 miliony mieszkańców. Droga łącząca lotnisko z miastem ukazuje nowoczesne oblicze Ankary. Na trasie tej używanej przez wszystkich przybywających z pozostałych części kraju i z zagranicy zainstalowany został system przeciwoblodzeniowy DEVI. W jego skład wchodzą kable grzejne DEVIsnow 30T, czujniki wilgoci i temperatury oraz termostaty DEVIreg 850.

Projekt, prowadzony przez dyrektora wydziału ds. technicznych zarządu miasta, wykonany został w ramach procesu transformacji urbanistycznej północnej części Ankary. Obejmuje on wykonanie 3,5 kilometra dwukierunkowej drogi po trzy pasy w każdym kierunku. Łącznie daje to 6 pasów, w których umieszczono 12 obwodów. W tym projekcie, który jest pierwszym na świecie odbywającym się na tak szeroką skalę, zainstalowano w sumie 245 km kabli grzejnych, 56 zintegrowanych czujników wilgoci i temperatury oraz 18 termostatów DEVIreg 850.

System o łącznej mocy 6,7 MW ogrzewa obszar 17 tysięcy metrów kwadratowych. Energia dostarczana jest do kabli przez 19 rozdzielni. System jest uruchamiany automatycznie, gdy tylko wystąpi oblodzenie bądź opad śniegu. Jest to możliwe dzięki 24 godzinnej pracy czujników monitorujących warunki pogodowe. Dzięki wizualizacji na ośmiu ekranach typu LED ustawionych wzdłuż drogi, wszystkie informacje dotyczące działania systemu grzewczego przekazywane są kierowcom. Podróżujący tą największą drogą w Ankarze już nigdy nie będą borykać się z oblodzeniem czy też zalegającym śniegiem.

Warto dodać, że użyte do tej inwestycji kable grzejne zostały wyprodukowane w Polsce. Mieszcząca się w Grodzisku Mazowieckim fabryka powstała w 2008 r. i jest jedyną fabryką DEVI, w której produkuje się kable i maty grzejne, które są eksportowane na wszystkie rynki.

źródło: materiały prasowe Danfoss

Komentarze

FILMY PRZESŁANE PRZEZ FIRMĘ
FILMY OSTATNIO DODANE
Dowiedz się wszystkiego
o fotowoltaice dla firmy, przemysłu
i budownictwa jednorodzinnego
Przejdź do kompendium
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT