20lecie Danfoss na polskim rynku

W 1991 roku Danfoss rozpoczął swoją działalność w Polsce. Został wtedy zbudowany zakład produkcyjny w Grodzisku Mazowieckim. Teraz po 20 latach od tamtego wydarzenia, firma świętuje na zorganizowanych na terenie Wyścigów Konnych Służewiec w Warszawie obchodach okrągłego jubileuszu.

20lecie Danfoss na polskim rynku

Obchody uświetniające 20lecie Danfoss na polskim rynku zostały zorganizowane na terenie Wyścigów Konnych Służewiec w Warszawie. Zostały na nie zaproszeni pracownicy firmy z długoletnim stażem, a także przedstawiciele najwyższych władz państwowych i samorządowych oraz partnerzy Danfossa - sprzedawcy i instalatorzy.

Gości tego wydarzenia przywitali członkowie władz spółki oraz syn założyciela firmy - Jorgen Clausen. Obecny był także ambasador Danii w Polsce - Thomas Ostrup Moller.

Po części oficjalnej gości zaproszono do wzięcia udziału w typowaniu zwycięzców w trzech gonitwach. Wszystko odbywało się zgodnie z regułami obowiązującymi na wyścigach konnych. Panie mogły wziąć udział w konkursie kapeluszy, a panowie podziwiali konne pokazy kaskaderskie.

Danfoss jedna z pierwszych firm zagranicznych, które po transformacji ustrojowej rozpoczęły działalność produkcyjną w Polsce, produkcja termostatów grzejnikowych rozpoczęła się w 1992 r. zatrudniała wtedy 40 osób. Obecnie Danfoss zatrudnia ponad 1200 pracowników.

Wśród najważniejszych wydarzeń z historii Danfoss na polskim rynku warto przypomnieć rozpoczęcie działalności produkcyjnej fabryki w Grodzisku w w lutym 1998 r. W 2002 r. firmy Saginomiya Seisakusho Inc. i Danfoss A/S podpisały umowę joint venture, dzięki której została znacznie rozszerzona oferta firmy. Na rynek wprowadzono nowe elementy automatyki chłodniczej i klimatyzacyjnej. W następnym roku grupa Danfoss zakupiła fińskiego producenta urządzeń ciepłowniczych LPM, w wyniku czego na polskim rynku powstała spółka Danfoss LPM Sp. z o.o. z zakładem w Tuchomiu.

W 2005 r. firma DEVI, producent systemów elektrycznego ogrzewania podłogowego i systemów przeciwoblodzeniowych została włączona w struktury Danfossa. Nowa hala, którą w 2008 r. oddano do użytku w Grodzisku Mazowieckim, wzmocniła pozycję firmy na rynku. Uruchomiono w niej produkcję pomp ciepła i elementów elektrycznych systemów ogrzewania.

Zapraszamy do zapoznania się z zakładką firmy Danfoss, która znajduje się tutaj.

źródło i zdjęcie: Danfoss

Komentarze

FILMY PRZESŁANE PRZEZ FIRMĘ
FILMY OSTATNIO DODANE
Dowiedz się wszystkiego
o fotowoltaice dla firmy, przemysłu
i budownictwa jednorodzinnego
Przejdź do kompendium
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT