Otwarcie laboratorium wodno-ściekowego w Sitkówce

Z początkiem listopada br. uruchomiono Centralne Laboratorium Wodno-Ściekowe na terenie Oczyszczalni Ścieków w Sitkówce (woj. świętokrzyskie).

Otwarcie laboratorium wodno-ściekowego w Sitkówce

Nowe laboratorium to kolejny element znajdującej się na terenie gminy Sitkówka-Nowiny oczyszczalni, która jest modernizowana przy udziale środków unijnych.

Laboratorium wodno-ściekowego w Sitkówce powstało w ramach Projektu Funduszu Spójności "Rozbudowa i modernizacja oczyszczalni ścieków Sitkówka dla Miasta Kielce". Dzięki unijnym środkom na realizację tego projektu zyskało także rozbudowane i doposażone laboratorium, które z dotychczasowej głównej siedziby Wodociągów Kieleckich przy ul. Krakowskiej w Kielcach, przenosi się do nowego budynku administracyjnego na oczyszczalni ścieków w Sitkówce.

Połączone laboratorium wodno-ściekowe składa się z trzech pracowni: fizykochemicznej wody, fizykochemicznej ścieków oraz mikrobiologicznej. Placówka została doskonale wyposażona w najnowocześniejszą aparaturę laboratoryjną. Wśród urządzeń, którymi mogą się pochwalić WK są m.in. chromatograf gazowy, Spektrofotometr Absorbcji Atomowej, autoklaw czy komora laminarna.

źródło i zdjęcie: laboratoria.xtech.pl

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT