Cegielski sprzedał Fabrykę Silników Agregatowych

O sprzedaży spółki poinformował prezes H. Cegielski Poznań SA Jarosław Lazurko. Była to już szósta próba sprzedaży spółki zależnej. Libański holding Sakr kupił Fabrykę Silników Agregatowych za 53,4 miliona zł.

Cegielski sprzedał Fabrykę Silników Agregatowych

Podczas poprzednich prób sprzedaży Fabryki Silników Agregatowych, cena wywoławcza wynosiła kolejno: 115 mln zł, 99 mln zł, 95,5 mln zł, 88 mln zł, 35 mln zł i 59 mln zł. O kupno FSA ubiegały się dwa holdingi - polski Amex sp. z o.o. i libański Sakr, a cena wywoławcza w rozstrzygniętym przetargu wynosiła 49,9 miliona złotych.

Nabywcą FSA został Holding Sakr, który jest firmą zajmująca się sprzedażą i wynajmowaniem agregatów prądotwórczych oraz tworzeniem kompleksowych elektrowni. Sakr zatrudnia około tysiąca osób i ma obroty w wysokości około 150 milionów dolarów. Nowy nabywca Fabryki Silników Agregatowych działa w branży energetycznej na Bliskim Wschodzie i w Afryce, kupno poznańskiej spółki pozwoli na rozszerzenie działalności firmy na teren Europy.

Pieniądze ze sprzedaży FSA zostaną przeznaczone na dalszą restrukturyzację spółki H. Cegielski Poznań SA i na przygotowanie nowych produktów związanych z sektorem energetycznym.

Cegielski sprzedał Fabrykę Silników Agregatowych gdzie produkuje zespoły prądotwórcze oparte na czterosuwowych silnikach wysokoprężnych oraz silnikach napędzanych gazem. Spółka zatrudnia ok. 260 pracowników, w ubiegłym roku jej obroty sięgały 48 mln zł, w tym czasie zanotowała też stratę w wysokości ponad 4 milionów złotych.

źródło: PAP
zdjęcie: forsal.pl


Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT