DTW, polski producent falowników, przejęty przez SMA Solar Technology

SMA Solar Technology AG zamknął na początku sierpnia 2011 r. transakcję przejęcia DTW Sp. z o.o. Spółka DTW, z siedzibą w Polsce, jest jednym z wiodących producentów innowacyjnych technologicznie, podstawowych komponentów do produkcji falowników.

DTW, polski producent falowników, przejęty przez SMA Solar Technology

W ramach Grupy SMA, DTW jako samodzielna spółka zależna, będzie globalnym centrum kompetencyjnym w zakresie elementów elektromagnetycznych. Polski producent falowników, przejęty przez SMA Solar Technology był dotychczas dostawcą SMA. Jego przejęcie zapewni niemieckiej firmie pozycję lidera technologii w zakresie falowników do instalacji solarnych. Zarząd SMA oczekuje pozytywnego wpływu transakcji na zysk operacyjny w wysokości od 20 do 25 mln euro.

"SMA i DTW łączą niezwykle wysokie standardy jakości i intensywne prace badawczo-rozwojowe", wyjaśnia dyrektor generalny SMA Pierre-Pascal Urbon. "Integracja z nowym oddziałem pozwoli nam przyspieszyć i skuteczniej koordynować procesy rozwojowe. To świetny sposób na wyróżnianie się wśród konkurencji w przyszłości."

Zarząd DTW będzie nadal odgrywał główną rolę w rozwoju nowej spółki zależnej. Założyciel firmy, Stefan Domagała, będzie stymulował dalsze badania i rozwój w DTW, działając w ścisłej współpracy z deweloperami SMA. Realizacja projektów badawczych zostanie skupiona na materiałach magnetycznych. Materiały te tworzone są w oparciu o nowe typy stopów a wykonywane transformatory wysokiej częstotliwości, optymalizowane pod kątem wysokiej wydajności i małej wagi.

SMA będzie kontynuować kompleksowe wytwarzanie komponentów elektromagnetycznych w nowoczesnych zakładach produkcyjnych polskiego producenta falowników w Zabierzowie. Produkcja falowników SMA zostanie zlokalizowana wyłącznie w siedzibie głównej w Niestetal koło Kassel oraz, dla rynku północnoamerykańskiego, w Denver w stanie Kolorado i w kanadyjskim Ontario.

DTW, polski producent falowników, przejęty przez SMA Solar Technology jest wiodącym producentem innowacyjnych technologicznie komponentów elektronicznych. Siedziba firmy znajduje się w Zabierzowie koło Krakowa. Przedsiębiorstwo założone w 1991 roku przez Stefana i Izabellę Domagałów, zatrudnia obecnie około 530 pracowników, w tym pracowników tymczasowych. W ostatnich kilku latach nastąpił szybki rozwój spółki i w 2010 r. wartość sprzedaży jej produktów osiągnęła 74 mln euro.

W 2010 r. Grupa SMA wygenerowała sprzedaż na poziomie 1,9 mld euro. SMA Solar Technology jest światowym liderem na rynku falowników do ogniw fotowoltaicznych, które są kluczowymi komponentami wszystkich elektrowni słonecznych. Siedziba SMA znajduje się w Niestetal, niedaleko Kassel w Niemczech. Grupa SMA jest reprezentowana na czterech kontynentach przez 17 zagranicznych firm. W 2010 r. zatrudniała ponad 5000 pracowników. Oferta produktowa SMA obejmuje najszerszy na rynku zakres przetwornic i zawiera falowniki kompatybilne z każdym typem ogniw fotowoltaicznych.

źródło i zdjęcie: SMA Solar Technology AG

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT