Inwestycja Viessmanna w proekologiczne bloki w Legnicy

Firma Viessmann Technika Grzewcza Sp. z o.o. w Legnicy - producent systemów grzewczych, podpisała umowę ze Strefą Aktywności Gospodarczej Sp. z o.o. na dzierżawę i zagospodarowanie na cele produkcyjne hangaru położonego w pobliżu lotniska.

Inwestycja Viessmanna w proekologiczne bloki w Legnicy

Jeszcze w tym roku ruszy w nim produkcja proekologicznych bloków energetyczno - cieplnych stosowanych w biogazowniach warta kilka milionów euro. Docelowo przy produkcji pracę znajdzie 100 osób. W Urzędzie Miasta w Legnicy odbyła się konferencja prasowa z udziałem Tomasza Tomczaka - członka Zarządu Viessmann Technika Grzewcza Sp. z o.o. w Legnicy, prezydenta Legnicy Tadeusza Krzakowskiego i Zbigniewa Czechowskiego prezesa Strefy Aktywności Gospodarczej, która dotyczyła nowej inwestycji - Zakładów Produkcyjnych Viessmann zajmujących się produkcją bloków energetyczno-cieplnych do biogazowni, a także innych podzespołów grzewczych.

Powstanie on w jednym z hangarów, znajdujących się przy legnickim lotnisku, wydzierżawionym przez Viessmann Sp. z o.o. od SAG Sp. z o.o. Viessmann zainwestuje w modernizację budynku kilka milionów złotych. Docelowa produkcja będzie warta kilka milionów euro. Umowa na dzierżawę została zawarta na 15 lat.

Firma Viessmann została wyłoniona przez SAG na drodze przetargu. Viessmann Legnica zaproponował najbardziej korzystną ofertę cenową, jak również zagwarantował szybkie uruchomienie produkcji i zatrudnienie. Jeszcze w sierpniu rozpocznie się rekrutacja pierwszych 30 pracowników. Docelowo w nowym zakładzie produkcyjnym Viessmann w Legnicy znajdzie pracę w sumie 100 osób. "Poszukujemy specjalistów, elektryków, spawaczy i monterów. Chcemy ruszyć z produkcją już na przełomie września i października" mówi Tomasz Tomczak - członek Zarządu Viessmann Technika Grzewcza Sp. z o.o. w Legnicy.

Inwestycja to szansa rozwoju dla miasta Legnica oraz regionu. Firma Viessmann już od 10 lat inwestuje w tym mieście. W 2000 roku w Legnickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej powstał Zakład Produkcyjny Viessmann Technika Grzewcza, w którym przy produkcji kotłów grzewczych i podzespołów do urządzeń techniki grzewczej pracuje już 500 osób.

źródło i zdjęcie: viessmann.pl

Komentarze

FILMY PRZESŁANE PRZEZ FIRMĘ
FILMY OSTATNIO DODANE
Dowiedz się wszystkiego
o fotowoltaice dla firmy, przemysłu
i budownictwa jednorodzinnego
Przejdź do kompendium
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT