Jaki system alarmowy wybrać? Część 1

Prosta centrala alarmowa do podstawowej ochrony, ale z nowoczesną obsługą na co dzień. Mieszkańcy niewielkich domków jednorodzinnych coraz częściej decydują się na montaż systemu alarmowego. Jaką centralę wybrać do zabezpieczenia takich obiektów?

Jaki system alarmowy wybrać? Część 1

Decyzja o montażu systemu alarmowego to poważny krok na drodze do zapewnienia bezpieczeństwa sobie i swoim bliskim. Aby określić, w którym kierunku powinniśmy ten krok postawić, musimy odpowiedzieć sobie na kilka ważnych pytań:

  • jak bardzo zaawansowany ma być nasz system?
  • z jakich sposobów jego obsługi chcemy korzystać?
  • czy system ma spełniać funkcje inne niż tylko alarmowe?
  • i przede wszystkim: jak duży jest budynek, który chcemy zabezpieczyć?

Na rynku dostępne są urządzenia proste, przeznaczone głównie do ochrony małych budynków, domów jednorodzinnych, domków letniskowych, kiosków czy niewielkich mieszkań lub punktów handlowo-usługowych. Istnieją też rozwiązania stworzone z myślą o większych lokalach czy domach jedno- lub wielorodzinnych, po centrale zaawansowane, służące do zabezpieczania dużych, wielopiętrowych budynków czy całych ich kompleksów.

Poszukując rozwiązania, które idealnie sprawdzi się w małych obiektach, zapewniając przy tym wygodną obsługę i ciekawą funkcjonalność, warto przyjrzeć się nowej
serii central alarmowych PERFECTA.

Podstawa to... podstawa

Każdy system alarmowy, aby mógł spełnić swoja rolę, musi posiadać: centralę, urządzenie sterujące, czujkę i sygnalizator. Pierwsze z nich spełnia rolę serca systemu:
odbiera informacje z urządzeń wykrywających (np. czujek), przetwarza je i przesyła dyspozycje do innych urządzeń (np. uruchamia sygnał alarmowy w sygnalizatorze).
W systemie PERFECTA mogą pracować nawet 32 czujki przewodowe, co w zupełności wystarczy, by zapewnić podstawową ochronę niewielkiego domu. Centrale mogą także współpracować z różnymi typami sygnalizatorów - zarówno z modelami bez własnego zasilania, jak i z posiadającymi wbudowany akumulator. Wygodną lokalną obsługę całej instalacji zapewni manipulator z dużym, czytelnym wyświetlaczem LCD i diodami LED informującymi o stanie systemu.

Co jeszcze potrafi centrala?

Centrale PERFECTA umożliwiają podzielenie nadzorowanego obiektu na dwie strefy. W każdej można zdefiniować trzy tryby czuwania: nocny, dzienny i pełny, co umożliwia dopasowanie sposobu ochrony do oczekiwań użytkowników. Centrale posiadają wbudowany komunikator GSM/GPRS, który umożliwia powiadamianie
głosowe i przez wiadomości tekstowe oraz zdalne sterowanie za pomocą SMS. Moduł ten może obsługiwać dwie karty nano-SIM. Zapewnia to ciągłość komunikacji:
w przypadku problemów z zasięgiem sieci operatora pierwszej karty, centrala automatycznie przełącza się na drugą.

Ciekawą funkcją jest możliwość zdalnego sprawdzania stanu konta kart prepaid oraz ustawienia powiadomień przy przekroczeniu minimalnej kwoty dostępnych środków. Moduł GSM/GPRS umożliwia także zdalną obsługę centrali za pomocą aplikacji mobilnej PERFECTA CONTROL, z użyciem której możemy włączyć lub wyłączyć czuwanie, sprawdzić stan systemu oraz na bieżąco otrzymywać informacje o zdarzeniach w naszej instalacji alarmowej.

Warto wiedzieć, że seria PERFECTA obejmuje modele central, które umożliwiają budowę systemów całkowicie bezprzewodowych (z szyfrowaną łącznością radiową) oraz w pełni przewodowych, a także hybrydowych, czyli łączących funkcjonalności obu typów instalacji. Takie rozwiązanie zwiększa elastyczność przy budowaniu systemu, co przyspiesza prace montażowe i obniża koszt całej instalacji.

SATEL sp. z o.o.
ul. Budowlanych 66, 80-298 Gdańsk
tel. 58 320 94 00
e-mail: satel@satel.pl
www.satel.pl
www.mieszkajbezpiecznie.pl

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT