Reaktywacja Stowarzyszenia Producentów i Importerów Urządzeń Grzewczych

Jesienią 2010 roku reaktywowało swoją działalność Stowarzyszenie Producentów i Importerów Urządzeń Grzewczych. Rejestracja Stowarzyszenia, która miała miejsce w 2005 roku została dokonana na wniosek grupy założycielskiej.

Reaktywacja Stowarzyszenia Producentów i Importerów Urządzeń Grzewczych

W skład grupy założycielskiej wchodzili przedstawiciele firm: DeDietrich, Immergas, Junkers, Vaillant i Viessmann. Obecnie do grupy dołączyły: Wolf, Ariston oraz Ferroli. Skład zarządu tworzą:

  • Janusz Starościk (Komfort Consulting),
  • Roland Krause (Viessmann),
  • Witold Ludwiczak (Immergas).

Celem organizacji ma być rozwój nowoczesnych technik grzewczych OZE, które w obliczu możliwych ograniczeń w zużyciu tradycyjnych źródeł energii, będą nabierać coraz większej dynamiki, a zadaniem stowarzyszeni jest także rozwój zainteresowania i edukowania inwestorów i specjalistów branżowych w tej kwestii. Stawiamy na aktywna współpracę i wymianę doświadczeń z bliźniaczymi organizacjami w Europie i na świecie, np. EHI.

W oświadczeniu prasowym członkowie zarządu piszą: "Pragniemy mieć wpływ i kształtować uwarunkowania prawne, powstającej ustawy o OZE, przepisów implementujących na rynek polski zasad określonych w dyrektywie unijnej 2009/28/WE, zapisów norm o tematyce grzewczej, przepisów obowiązujących w naszym środowisku, czy wymagań "Prawa budowlanego". Niejednokrotnie wielu z nas występowało jako eksperci podczas tworzenia najróżniejszych uwarunkowań legislacyjnych.

Chcielibyśmy, aby Stowarzyszenie było traktowane jako ciało doradcze, mamy bowiem sposobność wymiany poglądów i ustalenia reprezentacyjnej opinii wyrażającej zdanie większości zainteresowanych w danym przedmiocie."

Jest także mowa o dbaniu o edukację środowisk instalatorów, szczególnie w zakresie określenia zasad pracy zapewniających zarówno bezpieczeństwo montażu, jak i późniejszej eksploatacji. Stowarzyszenie będzie interesowało się także kwestiami obowiązkowych, regularnych przeglądów instalacji oraz ustalenia procedur ich egzekwowania. Dotyczy to zarówno ukształtowania pewnej świadomości związanej z eksploatacją instalacji wśród użytkowników, ale też odpowiedzialności za "kulturę techniczną" na rynku i poziom świadczonych usług serwisowych.

Reaktywowane Stowarzyszenie Producentów i Importerów Urządzeń Grzewczych postara się krzewić wiedzę o możliwościach korzystania przez środowisko instalatorskie ze środków z funduszy strukturalnych specjalnie na te cele przeznaczonych.

źródło i zdjęcie: informacja prasowa

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT