PRODUCENCI
Vaillant
ul.Al. Krakowska 106, 02-256  Warszawa
tel. 22 323 01 00, 0 801 804 444, 22 323 01 50 (Infolinia)

Vaillant w Polsce

Początki firmy Vaillant sięgają roku 1874, której założyciel Johann Vaillant w miejscowości Remscheid w Niemczech, rozpoczął prowadzenie zakładu rzemieślniczego branży instalacyjnej. Obecnie przedsiębiorstwo należy do grona liderów branży grzewczej w Europie i na świecie.

Rozgłos firmie nadały nowatorskie konstrukcje pierwszego na świecie piecyka kąpielowego, pracującego w systemie zamkniętym. Światową sławę zapewniła konstrukcja pierwszego na świecie wiszącego gazowego podgrzewacza wody zwanego tryumfalnie "Geyser".

Warto przy okazji nadmienić, że Vaillant to 2000 patentów, kilka tysięcy wynalazków, oraz ok. 30 milionów nowinek technicznych - co dowodzi o bardzo aktywnym udziale w rozwoju techniki grzewczej.

W Polsce firma Vaillant rozpoczęła swoją działalność w roku 1992. Siedziba firmy mieści się w Al. Krakowskiej w Warszawie. Posiada w swej strukturze 3 ośrodki szkoleniowe: w Warszawie, Krakowie i Poznaniu, a także 10 przedstawicielstw regionalnych, koordynujących pracę w poszczególnych częściach kraju.

Oddziałem Vaillant\'a w Polsce kieruje dr inż. Henryk Zabawski. Firma wyszkoliła i aktywnie współpracuje z rzeszą ponad 1500 serwisantów i instalatorów autoryzowanych w całej Polsce.

Do oferowanych przez Vaillant produktów na rynku polskim należą: wiszące kotły gazowe, kondensacyjne kotły gazowe, olejowe i gazowe kotły stojące, gazowe i elektryczne podgrzewacze wody, pompy ciepła, klimatyzatory oraz kolektory słoneczne.

Filozofia marki Vaillant

Marka Vaillant, tradycyjnie już od lat, jest ceniona i znana na wszystkich ważnych rynkach Europy za produkty najwyższej światowej jakości. Od początków swego istnienia Vaillant dąży do utrzymania pozycji lidera w dziedzinie techniki grzewczej, kierując się przy tym wymaganiami obecnych i potencjalnych klientów.

Obecnie marka Vaillant, dzięki palecie oferowanych produktów i usług, proponuje rozwiązania systemowe w zakresie ogrzewania i przygotowania ciepłej wody użytkowej. Naczelna zasada "Vaillant proponuje gotowe, kompletne rozwiązania w zakresie ogrzewania i ciepłej wody" wyróżnia markę Vaillant wśród innych, oferujących do sprzedaży tylko urządzenia.

Nasz cel to zadowolony klient
W centrum zainteresowań każdego pracownika Vaillant jest zadowolony klient. Zorientowanie na klienta oznacza, że marka całkowicie nastawia się na stworzenie systemowej oferty oraz na włączenie się naszych klientów do procesu poszukiwania najlepszego rozwiązywania problemów z zakresu techniki cieplnej, w celu spełnienia indywidualnych wymagań użytkowników.

Vaillant exzellenz - postulat jakości
W roku 1996 firma Vaillant Group wdrożył wewnętrzny program zwiększania jakości produktów i usług: Vaillant Exzellenz. Jego celem jest dostarczenie klientom wyrobów najwyższej jakości. Program bazuje na opracowanym procesie szkolenia, obejmującym wszystkich pracowników koncernu. Vaillant Exzellenz jest procesem ciągłym, obejmującym wszystkie obszary działalności firmy. Oznacza to, że zarówno produkty, jak i sposoby oferowania ich na rynku podlegają ciągłym udoskonaleniom, bazując na doświadczeniach wszystkich rynków europejskich.

Nagrody i wyróżnienia firmy Vaillant

Produkty marki Vaillant nieprzerwanie zdobywają uznanie w oczach klientów a także znawców branży co potwierdzają liczne prestiżowe wyróżnienia i nagrody.

Kotły gazowe i olejowe

 • Urządzenia zasilane olejem
  Ogrzewanie olejowe jest łatwe w montażu i niezawodne. Pozwala też samodzielnie decydować o zaopatrzeniu w paliwo. Wybierając ten system, muszą Państwo zamontować kocioł w piwnicy i zaplanować miejsce na zbiornik z olejem. Jednak i ta technologia pozwala na rozwiązania przystosowane do mniejszych pomieszczeń: np. dwuścienny zbiornik wielokomorowy czy "niewidoczne" zbiorniki podziemne, które wymagają dodatkowych prac budowlanych. Za to zaopatrzenie w paliwo pozwala na większy wybór: użytkownik sam decyduje, kiedy i ile oleju opałowego kupić. Kocioł opalany olejem wymaga też częstszego czyszczenia. W tym przypadku również mamy niezawodne rozwiązanie. Nowoczesna linia kotłów iroVIT jest do Państwa dyspozycji.
 • Urządzenia zasilane gazem
  Nowe osiedla mieszkaniowe są z reguły przyłączone do sieci gazowej. Oczywiste wydaje się zatem skorzystanie z tego wydajnego nośnika energii.
  Oto zalety. Spalanie gazu jest szczególnie ekologiczne, w kotle pozostaje znikoma ilość osadów, a zatem nakłady na czyszczenie i konserwację są niewielkie.
  Ponadto urządzenie gazowe nie wymaga odrębnego pomieszczenia, piwnica nie jest więc niezbędna. Kocioł gazowy potrzebuje niewiele miejsca, można go zamontować w mieszkaniu lub pomieszczeniu gospodarczym.
  W naszej ofercie znajdziecie Państwo najszerszą obecnie na rynku paletę urządzeń zasilanych gazem: kotłów kondensacyjnych, niekondensacyjnych, urządzeń wiszących i stojących oraz gazowych podgrzewaczy wody. Informacje zawarte na w tym rozdziale pomogą Państwu w świadomym wyborze najlepszego rozwiązania.

Zalety kotłów gazowych i olejowych

 • wysoka niezawodność i trwałość dzięki wykonaniu z materiałów najwyższej jakości
 • rewelacyjny design - nagrody podczas międzynarodowych targów ISH za innowację i doskonałość w zakresie formy użytkowej (Design PLUS)
 • łatwy montaż, cicha i wydajna praca
 • ułatwiona i szybka obsługa serwisowa
 • system diagnostyczny DIA (Diagnostyka Informacja Analiza)
 • materiały mające styczność z wodą wykonane z grubościennej stali szlachetnej
 • wysoka normatywna sprawność energetyczna
 • niska emisja substancji szkodliwych w spalinach
 • możliwość prostej przebudowy urządzenia z gazu ziemnego na propan
 • nowoczesna konstrukcja, duża trwałość urządzenia
 • technika sensorowa - pełne bezpieczeństwo i kontrola pracy kotła
 • mikroprocesorowe sterowanie i systemy autodiagnostyki kotła
 • szeroki zakres modulacji palnika, dokładne dostosowanie mocy cieplnej do zapotrzebowania
 • elektroniczny zapłon i jonizacyjna kontrola palnika
ROZWIŃ OPIS
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT