Nowa propozycja systemu pomp ciepła typu powietrze-woda od marki Vaillant

Vaillant wprowadza do swojej oferty nowoczesny system powietrznych pomp ciepła aroTHERM Split o różnej mocy: od 3 do nawet 12 kW. Jest to jedna z najcichszych propozycji na rynku, którą bez problemu można zastosować  do ogrzania zarówno małych, jak i większych budynków.

Nowa propozycja systemu pomp ciepła typu powietrze-woda od marki Vaillant

Pompa ciepła to urządzenie pobierające ciepło z otoczenia (wody, powietrza lub gruntu), a następnie przekazujące je do ogrzania pomieszczenia oraz wody użytkowej. Urządzenie może również chłodzić pomieszczenie. Największą korzyścią pompy ciepła są niskie koszty ogrzewania oraz eksploatacji.

Jaką pompę ciepła wybrać?

Jeśli decydujesz się na system pomp ciepła, do wyboru masz kilka typów. Najpopularniejsze systemy pomp to:

 • woda/woda - parownik pompy ogrzewany jest wodą ze studni, a skraplacz ogrzewa wodę dostarczaną do instalacji grzewczej;
 • powietrze/powietrze - parownik pompy ogrzewany jest powietrzem, skraplacz ogrzewa powietrze nawiewane do pomieszczenia;
 • woda/powietrze - parownik ogrzewany jest wodą, skraplacz ogrzewa powietrze;
 • powietrze/woda - parownik pompy jest ogrzewany za pomocą powietrza, a ciepło ze skraplacza podgrzewa wodę.

Ostatni rodzaj systemu pompy ciepła - powietrze/woda - cieszy się coraz większym zainteresowaniem.

Nowa propozycja systemu pomp ciepła typu powietrze-woda od marki Vaillant

Vaillant wprowadza do swojej oferty nowoczesny system powietrznych pomp ciepła aroTHERM Split o różnej mocy: od 3 do nawet 12 kW. Jest to jedna z najcichszych propozycji na rynku, którą bez problemu można zastosować  do ogrzania zarówno małych, jak i większych budynków.

Nowe pompy ciepła cechują się:

 • bardzo wysoką efektywnością - współczynnik COP na poziomie nawet 5. COP to podstawowy wskaźnik do oceny efektywności pracy każdej pompy ciepła. Wyraża stosunek mocy grzewczej wyprodukowanej przez pompę ciepła do mocy elektrycznej pobranej przez urządzenie. Im wyższy COP pompy, tym jest ona bardziej oszczędna i pracuje ekonomiczniej.  
 • sprawnością - efektywność energetyczna klasy A++ dla ogrzewania pomieszczeń i klasy A dla podgrzewania wody,
 • pracą w bardzo niskich temperaturach zewnętrznych, dochodzących nawet do -20°C. Dzięki temu grzałka pomocnicza włącza się bardzo rzadko, a komfort ogrzewania domu i podgrzewania wody możliwy jest przy niskich kosztach eksploatacyjnych.

Pompa ciepła Vaillant, odpowiednio dobrana pod względem mocy, w pełni zaspokoi zapotrzebowanie standardowej rodziny na ciepłą wodę użytkową, nawet w godzinach porannych i wieczornych, kiedy zapotrzebowanie na wodę jest największe.

Pompy aroTHERM Split oparte są na konstrukcji "refrigerant-split" - większość elementów obiegu czynnika chłodniczego znajduje się w jednostce zewnętrznej (poza budynkiem), a część znajduje się w budynku. W skład całego systemu aroTHERM Split wchodzą następujące urządzenia:

 • aroTHERM VML/5 AS,
 • centrala grzewcza uniTOWER VML/5 IS,
 • regulator multiMATIC VRC 700,
 • system komunikacji internetowej VR 920.

Na jakie korzyści warto zwrócić uwagę przed wyborem pompy ciepła powietrze/woda?

Pompa ciepła, która ma służyć przez lata, powinna spełniać odpowiednie kryteria. Najważniejsze z nich to:

 • Cicha praca urządzenia - nowa pompa ciepła Vaillant wyposażona jest w funkcję "Sound Safe" oraz funkcję ograniczenia hałasu w trybie cichym - zmniejsza poziom hałasu w każdych warunkach pracy. Jest idealna do domów szeregowych - poziom głośności urządzenia to jedynie 32 dB.
 • Wysoka efektywność - dzięki temu pompa ciepła pracuje nawet przy bardzo niskich temperaturach zewnętrznych.
 • Wysoki współczynnik COP - korzyścią są niskie koszty eksploatacji - wysoki komfort ogrzewania pomieszczenia i ciepłej wody przy niewielkim zużyciu energii.
 • Wielofunkcyjność urządzenia - możliwość chłodzenia i ogrzewania za pomocą jednego systemu.
 • Bezpieczna dla dzieci - pompa aroTHERM Split została zaprojektowana zgodnie z normami obowiązującymi dla obiektów z placami zabaw.  
 • Estetyczny wygląd urządzenia - warto, aby urządzenie wpasowało się w otoczenie wewnątrz i na zewnątrz budynku i nie zajmowało dużo miejsca. W nowym systemie pomp ciepła Vaillant centrala grzewcza uniTOWER odpowiada wymiarom standardowej lodówki (szerokość 60 cm), a wysokość jednostki zewnętrznej  zależy od mocy urządzenia (wymiary podstawy pozostają bez zmian, zmienia się tylko wysokość - im większa moc, tym wyższe urządzenie).

źródło i zdjęcie: Vaillant

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT