Warto stawiać na nowe technologie

Szacuje się, że w 2021 r. do internetu będzie podłączonych 28 miliardów urządzeń. Większość z nich będzie działała w ramach tzw. Internet of Things, internetu rzeczy. Sieć urządzeń domowych będzie wymieniać się ze sobą danymi, aby podnieść komfort naszego życia. Ich działanie będzie zsynchronizowane i sterowalne nawet pod nieobecność mieszkańców domu.

Warto stawiać na nowe technologie

Pierwszy inteligentny dom powstał w 1950 roku. Od tamtej pory sporo się zmieniło - nowoczesne rozwiązania są dostępne na wyciągnięcie smartfona. Bezprzewodowa łączność rewolucjonizuje nie tylko rynek gadżetów, ale też zaawansowanych instalacji. Pozwala na synchronizację pracy elementów systemu grzewczego i oszczędność - czasu i pieniędzy.

Optymalna temperatura, optymalne rachunki

System zarządzania inteligentnym domem dzięki koordynacji pracy różnych urządzeń pozwala obniżyć koszty eksploatacji budynku nawet o 30%. Coraz bardziej zaawansowana automatyka umożliwia obniżenie zużycia energii i paliwa, co jest istotne zwłaszcza w przypadku systemów grzewczych.

Firma Vaillant oferuje rozwiązania w zakresie ogrzewania, chłodzenia i wentylacji, które pomogą w zarządzaniu inteligentnym domem.

Ich podstawę stanowi regulator multiMATIC VRC 700. Zarządza on jednocześnie systemami wentylacji i ogrzewania. Łączy pracę takich urządzeń jak pompy ciepła, kotły grzewcze i wentylacja.

Regulator multiMATIC VRC 700 pozwala na:

  • indywidualną adaptację systemu grzewczego do stylu życia i rytmu dnia domowników,
  • monitoring zużycia energii oraz uzysku energii z otoczenia,
  • wybór optymalnego źródła energii.

Jakie możliwości zyskuje dzięki temu właściciel budynku? Dzięki regulatorowi może on zaprogramować działanie ogrzewania, wentylacji oraz podgrzewania wody w ustalonych przez siebie przedziałach czasowych. Domownicy są w stanie ustawić odpowiednie parametry na noc, na czas nieobecności w domu czy powrotu mieszkańców. Dzięki temu urządzenia grzewcze nie zużywają niepotrzebne energii np. na podniesienie temperatury wody. Co więcej, możliwe jest ustawienie trybu urlopowego, który pozwala na zminimalizowanie pracy sprzętu podczas dłuższej nieobecności.

Dlaczego to takie istotne? Szacuje się, że obniżenie temperatury w pomieszczeniach o 1℃ pozwala na zmniejszenie zużycia energii o 6% w skali roku.

Intuicyjna komunikacja w inteligentnym domu

Regulator multiMATIC VRC 700 może być zintegrowany z systemem zarządzania inteligentnym domem, np. z bramką KNX, łączącą pracę wielu sprzętów. Z kolei podłączenie regulatora do magistrali eBUS pozwala na łączność z internetem i sterowanie systemem za pomocą smartfona.

Za pomocą  bezpłatnej aplikacji dla urządzeń mobilnych multiMATIC App możemy sterować systemem grzewczym nawet na wakacjach na drugim końcu świata.

Aplikacja dla urządzeń mobilnych multiMATIC App pozwala m.in. na:

  • ustawianie systemu ogrzewania w dowolnym momencie, również zdalnie;
  • szybkie dopasowanie ręczne bez konieczności zmiany programowania systemu;
  • wygenerowanie raportu dotyczącego zapotrzebowania na energię i uzysk cieplny.

Inteligentna współpraca urządzeń domowych

Niższe rachunki są możliwe dzięki odpowiednim ustawieniom systemu. Regulator firmy Vaillant może jednak zasugerować, w jaki sposób jeszcze bardziej ograniczyć koszty eksploatacji.

Podczas nieobecności domowników, praca regulatora może być zdalnie monitorowana przez firmę serwisową, dzięki czemu łatwo uzyskać szybką diagnostykę i wsparcie techniczne w przypadku ewentualnej awarii. Ta funkcja przydaje się również wtedy, gdy wyjeżdża członek rodziny, który zwykle obsługiwał regulator. Dzięki opiece profesjonalnego serwisu, pozostali domownicy nie muszą zajmować się obsługą urządzenia.

Coraz więcej producentów oferuje inteligentne urządzenia domowe połączone z internetem i współpracujące między sobą dla komfortu domowników. Przy wyborze odpowiedniego systemu warto kierować się nie tylko ceną, ale także dostępnością i jakością serwisu oraz efektywnością działania, która może przynieść znaczące oszczędności.

źródło i zdjęcie: Vaillant

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT