Mogą ruszyć dotacje na przydomowe oczyszczalnie ścieków

Od początku tego roku gminy będą mogły udzielać dotacji na budowę przydomowych oczyszczalni ścieków. O pieniądze będą mogli starać się m.in. właściciele domów jednorodzinnych i wspólnoty mieszkaniowe.

Mogą ruszyć dotacje na przydomowe oczyszczalnie ścieków

Wraz początkiem 2011 roku oraz rozpoczęciem przekazywania gminom i powiatom funduszy, mogą ruszyć dotacje na przydomowe oczyszczalnie ścieków. Zasady udzielania dofinansowania mają być ustalane w drodze uchwały przez radę gminy lub radę powiatu. Przekazywanie dotacji celowej ma następować na podstawie umowy z samorządem.

Według nowelizacji ustawy "Prawo ochrony środowiska", tego typu przedsięwzięcia będą mogły być bezpośrednio dofinansowane z budżetu gminy lub powiatu na zasadzie dotacji celowej. Będzie ona przyznawana: osobom fizycznym, wspólnotom mieszkaniowym, osobom prawnym, przedsiębiorcom oraz gminnym lub powiatowym osobom prawnym.

Zgodnie z przyjętym przez parlament i zaakceptowanym przez prezydenta rozwiązaniem, dotacje mogą być udzielane wyłącznie ze środków związanych z opłatami i karami środowiskowymi, które trafią do budżetów gmin i powiatów od 1 stycznia 2011 r.

Aby zapoznać się z możliwościami i funkcjami, które charakteryzują nowoczesne przydomowe oczyszczalnie ścieków, warto zaznajomić się z kilkoma produktami tej kategorii: oczyszczalnia ścieków typu BIO-EKO firmy Eko-Pol, oczyszczalnia ścieków Innoclean firmy Kessel czy oczyszczalnia ścieków MicroFast firmy Probud.

źródło: samorzad.pap.pl
zdjęcie: aquamatic.com.pl

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE
Warto przeczytać
Woda i kanalizacja
Woda i kanalizacja
Dowiedz się wszystkiego
o fotowoltaice dla firmy, przemysłu
i budownictwa jednorodzinnego
Przejdź do kompendium
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT