Dotacje na rozwój OZE w województwie podlaskim

Zakończyła się ocena merytoryczna projektów w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego z zakresu odnawialnych źródeł energii. Spośród 16 wniosków poprawnych formalnie pozytywną ocenę merytoryczną przeszło 5.

Dotacje na rozwój OZE w województwie podlaskim

Ogólna wartość wszystkich projektów to ponad 29,6 mln zł, a kwota dofinansowania z RPO to 18 mln zł. Blisko połowa dotacji z Regionalnego Programu Operacyjnego przypadnie dla jednego projektu. Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Grajewie otrzyma na realizację projektu modernizacji systemu ciepłowniczego ponad 9 mln zł.

Za pieniądze z RPO zostanie dokonana wymiana wyeksploatowanego kotła miałowego na kocioł zasilany biomasą (zrąbki drzewne) zintegrowanego z turbiną wytwarzającą prąd oraz wymiana sieci ciepłowniczej wykonanej w systemie tradycyjnym na sieć preizolowaną. Zakładany koszt całkowity projektu to ponad 14 mln zł. Ponad 3,7 mln zł otrzyma szpital w Bielsku Podlaskim, który w ramach przedsięwzięcia planuje zamontować 120 kolektorów słonecznych do podgrzewania wody oraz postawić kocioł na biomasę. Całkowity koszt projektu to prawie 5 mln zł.

Dotacje na rozwój OZE w wysokości blisko 630 tys. zł otrzyma także Zespół Szkół Elektrycznych w Białymstoku na projekt "Ekologiczny Elektryk wykorzystuje energię słońca i wiatru", wart ponad 840 tys. zł. W ramach przedsięwzięcia na dachu szkoły zostaną zamontowane turbiny wiatrowe oraz ogniwa fotowoltaiczne. 1,3 mln zł otrzyma Łomża na instalację kolektorów słonecznych na dachu basenu, a pozostałe 2,7 mln zł otrzyma prywatna firma na budowę i uruchomienie farmy wiatrowej. Środki finansowe pochodzą z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz dotacji celowej budżetu państwa.

źródło: wnp.pl

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE
Dowiedz się wszystkiego
o fotowoltaice dla firmy, przemysłu
i budownictwa jednorodzinnego
Przejdź do kompendium
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT