Kolejny program dofinansowania montażu kolektorów słonecznych

Gminy w województwie świętokrzyskim będą realizowały program montażu kolektorów słonecznych z dofinansowaniem ze Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy. W ramach tego programu osoby zainteresowane będą wpłacały darowizny odpowiadające ok. 25-35% wartości projektu.

Kolejny program dofinansowania montażu kolektorów słonecznych

Projekt pn. "Instalacja systemów energii odnawialnej na budynkach użyteczności publicznej oraz domach prywatnych w gminach powiatu buskiego i pińczowskiego" jest skierowany do gospodarstw domowych w gminach Busko-Zdrój, Gnojno, Nowy Korczyn, Pacanów, Solec-Zdrój, Stopnia, Tuczępy, Wiślica, Pińczów i Kije.

Aplikacje do programu dofinansowania montażu kolektorów słonecznych mogą składać osoby, które posiadają uregulowany stan prawny działki, na której stoi budynek mieszkalny, a także nie mają zaległości podatkowych. Ponadto, dach na którym mają zostać zainstalowane solary, nie może być wykonany z azbestu.

Przystąpienie do programu montażu kolektorów słonecznych wiąże się z koniecznością dokonania wpłaty darowizny na konto właściwej gminy, która wykorzysta ją na cele ochrony środowiska. Wysokość darowizny wynosi odpowiednio:

  • dla budynku, w którym zamieszkuje nie więcej niż 3 osoby - 3 350 zł,
  • dla budynku, w którym zamieszkuje 4 lub 5 osób - 3 800 zł,
  • dla budynku, w którym zamieszkuje więcej niż 5 osób - 4 700 zł.

Przy założeniu, że przeciętny koszt instalacji solarnej dla 4-5 osobowego gospodarstwa domowego to 13 tys. zł, wysokość darowizny odpowiada wartości 25% - 36% kosztu montażu solarów. Reszta środków będzie pochodzić ze Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy.

źródło i zdjęcie: heliosfera.pl

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE