Energia słoneczna oświetli stadion Borussi Dortmund

Na dachu stadionu piłkarskiego mistrza kraju - drużyny z Dortmundu, zostanie zainstalowanych blisko 9 tysięcy modułów. Zostaną one zamontowane na podstawie umowy sponsorskiej z Q-Cells, który jest czołowym niemieckim producentem paneli słonecznych.

Energia słoneczna oświetli stadion Borussi Dortmund

Producent paneli słonecznych firma Q-Cells, podpisała z drużyną Borussi 5-letnią umowę sponsorską. Aby energia słoneczna mogła oświetlić stadion Borussi, wykorzystanych będzie blisko 9 tysięcy ogniw fotowoltaicznych.

Instalacja na stadionie w Dortmundzie będzie się składać z 8768 modułów fotowoltaicznych, których moc wyniesie w sumie 920 kW. Dzięki temu na dachu Westfalenstadion będzie powstawać rocznie 860 MWh energii. Instalacja paneli PV zostanie uruchomiona w październiku br.

Jak poinformował dyrektor marketingu w drużynie Borussi, klub z Dortmundu otrzymał w ostatnim czasie ponad 20 ofert współpracy ze strony firm z branży solarnej, z których wybrał współpracę z Q-Cells.

Q-Cells to nie pierwszy producent paneli słonecznych, który promuje się na boiskach Bundesligi. Wcześniej trzy-letnią umowę sponsorską z Bayernem Monachium podpisał chiński producent paneli PV - Yingli Solar.

źródło i zdjęcie: gramwzielone.pl

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT