Nowa fabryka paneli fotowoltaicznych w Polsce

Nowoczesną linię produkcyjną do zakładu w Bożepolu Wielkim dostarczy szwajcarska firma MAG. Wartość kontraktu to 3 mln Euro, a pierwsze moduły fotowoltaiczne przy wykorzystaniu nowej linii produkcyjnej mają powstać jeszcze w tym roku.

Nowa fabryka paneli fotowoltaicznych w Polsce

Firma Solar Energy wybuduje w Polsce fabrykę paneli fotowoltaicznych, których moc produkcyjna w skali roku będzie wynosiła 30 MW. Solar Energy zapewnia, że jest w stanie produkować moduły charakteryzujące się wysoką jakością i wydajnością - nieodbiegającymi od wyrobów czołowych producentów na świecie, a w dodatku jej panele mają być bardzo konkurencyjne cenowo.

Solar Energy to jedna z pierwszych firm w naszym kraju, która działa w branży fotowoltaiki. Jak deklaruje, jeszcze w tym roku firma ma osiągnąć moc produkcyjną na poziomie 35 MW rocznie, a w roku kolejnym potencjał produkcyjny ma zostać podwojony do 70 MW.

Firma skupia się na produkcji paneli polikrystalicznych o mocy 240 Wp, jednak na specjalne zamówienie będzie dostarczać także panele o wymaganym przez klienta potencjale. Solar Energy deklaruje, że sprawność ogniw w swoim podstawowym modelu PV-SE 240 to 16,5%.

Ponieważ w naszym kraju praktycznie nie montuje się jak na razie paneli fotowoltaicznych, produkty Solar Energy będą trafiać głównie na eksport - nie tylko w kierunku zachodnim, ale i wschodnim. Firma deklaruje, że jej produkty będą posiadać certyfikację UL i IEC.

źródło i zdjęcie: gramwzielone.pl

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE
Dowiedz się wszystkiego
o fotowoltaice dla firmy, przemysłu
i budownictwa jednorodzinnego
Przejdź do kompendium
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT