Apple wykorzysta energię słoneczną do zasilania serwerowni

Apple będzie produkować z paneli solarnych energię, którą wykorzysta później do zasilania swojej serwerowni. Farma słoneczna ma powstać na mającej ponad 170 hektarów posiadłości w miejscowości Maiden. Budowa farmy słonecznej ma kosztować blisko 1 mld USD.

Apple wykorzysta energię słoneczną do zasilania serwerowni

Zgodnie z planami firmy, panele fotowoltaiczne będą umieszczone na terenie otaczającym Centrum Danych Apple, na powierzchni 100 hektarów. Koszt inwestycji szacuje się na 1 mld USD.

Instalacja fotowoltaiczna, która powstanie do zasilania serwerowni, będzie produkować rocznie 42 GWh energii, z kolei energia produkowana na bazie biopaliw to 40 GWh. Według szacunków w sumie energia odnawialna zapewni nieco ponad 9% zapotrzebowania centrum na energię. Pozostałe 90% będzie pochodzić z sieci elektroenergetycznej w Północnej Karolinie.

Firma Apple wyznaje politykę ochrony środowiska, zaś budowa instalacji fotowoltaicznej w Maiden mieści się w ramach proekologicznych działań firmy.

Wśród innych działań Apple mających na celu ograniczenie niekorzystnego wpływu swoich produktów na środowisko, można przytoczyć zastosowanie odblaskowej farby do dachów i okien swoich budynków oraz uruchomiony dla pracowników program rowerowy Cupertino.

źródło i zdjęcie: datacenterdynamics.com

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT