Grudziądz będzie miał fabrykę turbin wiatrowych

W połowie sierpnia br. prezydent Grudziądza Robert Malinowski oraz Peter - Heinrich Boysen, Członek Zarządu EVIAG AG i Stefan Gabriel, Dyrektor Sprzedaży EVIAG AG podpisali list intencyjny w sprawie budowy w Grudziądzu fabryki produkującej turbiny wiatrowe.

Grudziądz będzie miał fabrykę turbin wiatrowych

EVIAG AG wyraża wolę nabycia nieruchomości o powierzchni 5 ha, zlokalizowanej w obrębie Regionalnego Parku Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Grudziądzu, w celu budowy fabryki produkującej turbiny. Budowa fabryki w Grudziądzu planowana jest w chwili, gdy projekt siłowni wiatrowych w naszym kraju uzyska wszelkie wymagane pozwolenia oraz zgodę na przyłączenie do sieci, ale nie później niż do końca 2012 r. To już kolejna w tym rejonie inwestycja w odnawialne źródła energii.

"Rozmowy z inwestorem rozpoczęły się już w ubiegłym roku. Przedstawiliśmy naszą ofertę i możliwości jakie daje umieszczenie przedsięwzięcia w naszej strefie ekonomicznej. (…) Zobowiązaliśmy się do rozpatrywania wszelkich wniosków firmy EVIAG AG w sprawach leżących w kompetencji gminy-miasta Grudziądz w możliwie jak najszybszych terminach oraz zwolnienia inwestycji od podatku od nieruchomości na warunkach określonych miejscowymi przepisami prawa" - mówi prezydent Grudziądza, Robert Malinowski.

Firmę Eviag AG założyła w 2008 r. grupa specjalistów zakresu energetyki wiatrowej. Opracowali program, który łączy technologię urządzeń energetyki wiatrowej w ścisłej współpracy z klientami i dostawcami. Siedziba firmy mieści się w Duisburgu. EVIAG produkuje siłownie o mocy 2 i 2,5 MW. Uruchomiła już 100 elektrowni wiatrowych.

źródło: grudziadz.twoje-miasto.pl
zdjęcie: inzynieria.com

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT