Wszystko o energii odnawialnej podczas targów RENEXPO® Poland

W dniach 17-18 października 2012 r. targi RENEXPO® Poland w Warszawie po raz drugi stworzą doskonałą platformę informacyjną na temat zaopatrzenia w energię ze źródeł odnawialnych, inteligentnej dystrybucji energii oraz wydajnego zastosowania energii na dynamicznym polskim rynku.

Wszystko o energii odnawialnej podczas targów RENEXPO® Poland

Międzynarodowe targi branżowe poprzez wystawę, fora branżowe, kongresy oraz program ramowy zaprezentują możliwości energii odnawialnej i umożliwią nawiązanie licznych kontaktów. Swoje nowatorskie pomysły przedstawi około 85 krajowych i międzynarodowych wystawców z dziewięciu państw.

W ostatnim czasie ukazał się długo oczekiwany projekt zapowiadanej polskiej ustawy o OZE. Tak więc cel, by udział energii odnawialnych do roku 2020 zwiększyć do ponad 15,5 %, winien zostać zrealizowany. Do tej pory wytwarzanie energii w Polsce uzależnione było w blisko 90% od węgla kamiennego i brunatnego. Zaangażowanie w pozyskiwanie energii z wiatru, słońca lub biomasy przy nowej ustawie o ma być w przyszłości opłacalne także finansowo. Przede wszystkim energia wiatrowa i biomasa posiadają w Polsce ogromny potencjał. Mimo to możliwości i technologie pozyskiwania energii odnawialnej do tej pory pozostają prawie nieznane.

Pod patronatem Ministerstwa Gospodarski, Krajowej Izby Gospodarczej, Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Stowarzyszenie Elektryków Polskich i Marszałka Województwa Mazowieckiego RENEXPO® Poland w dniach 17-18 października 2012 w Warszawie poinformuje dostawców i użytkowników energii odnawialnych o produktach, planowaniu, aktualnej sytuacji ustawowej oraz projektach.
Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnych i Efektywności Energetycznej poprzez wystawę, fora branżowe, kongresy oraz różnorodny program ramowy skierowane będą do przedsiębiorców, chcących zaangażować się na polskim rynku, do planistów, rzemieślników i przedsiębiorstw dostarczających energię, jak również do użytkowników publicznych, przemysłowych i prywatnych.

Jednym z najważniejszych tegorocznych zagadnień będzie fotowoltaika. Przedstawiciele młodej jeszcze polskiej branży fotowoltaiki i nie tylko spotkają się na targach RENEXPO® Poland: blisko połowa wystawców należy bowiem do tej branży. Dopełnieniem oferty będzie 2. konferencja: Fotowoltaika w Polsce - początek dynamicznego rozwoju, organizowana 17 października br. przez Polskie Towarzystwo Fotowoltaiki we współpracy z organizatorem targów REECO Poland Sp. z o. o. Konferencja zostanie wsparta przez międzynarodowe stowarzyszenia, takie jak EPIA - Europejske Stowarzyszenie Przemysłu Fotowoltaicznego, PV CYCLE oraz Związek Fotowoltaiczny "na rzecz energii odnawialnych w Europie". W charakterze sponsorów wystąpią znane międzynarodowe firmy z branży PV, takie jak REC Solar, IBC Solar, ET Solar, Krannich Solar, czy Gehrlicher Solar.

Inne ważne punkty spotkań podczas RENEXPO® Poland to tematy dotyczące pomp ciepła, energii wodnej oraz bioenergii. W tym miejscu Polska Organizacja Rozwoju Technologii Pomp Ciepła PORT PC zorganizuje kongres poświęcony pompom ciepła, na którym omówione zostaną perspektywy technologii pomp ciepła oraz ich zastosowanie w budynkach niskoenergetycznych. Ideę kongresu będzie wspierać European Heat Pump Association (EHPA). Wśród wystawców z tej branży są takie firmy jak Glen Dimplex, Aspol czy tez NIBE Biawar.

Po raz drugi odbędzie się 2. Konferencja - Energia Wodna w Polsce, organizowana przez Towarzystwo Elektrowni Wodnych oraz Instytut Maszyn Przepływowych PAN. Zagadnieniu biomasy poświęcona będzie 2. Konferencja Biomasowa we współpracy z Polską Izbą Biomasy.

Na kolejnym seminarium Stowarzyszenie Elektryków Polskich we współpracy z Instytutem Elektrotechniki podejmie temat mobilności elektrycznej i wyjaśni założenia techniczne i możliwości zastosowania pojazdów elektrycznych.

Osiągnięcie sukcesu w sektorze energii odnawialnych nie byłoby możliwe bez zaangażowania pojedynczych jednostek. Właśnie ten aspekt chce wziąć pod uwagę organizator Targów REECO Poland: W tym roku po raz pierwszy zostanie przyznana nagroda "Renewable Energy Award" dla osobowości, które mają szczególne zasługi na polu energii odnawialnych i efektywności energetycznej. Kolejna nagroda za najbardziej innowacyjną technologię zostanie przyznana jednemu z wystawców na RENEXPO® Poland 2012. Zwycięzcy nagrody ogłoszeni zostaną w ramach Kolacji Profesjonalistów OZE w dniu 17 października br.

Szczegółowe informacje na stronie Targów.

źródło: REECO Poland

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT