Wielkogabarytowe baterie zmagazynują energię z ogniw słonecznych

Producent wielkogabarytowych baterii firma Saft zaprezentowała swoje ostatnie produkty podczas Europejskiej Konferencji Fotowoltaiki i Energii Solarnej w Hamburgu. Jeden z nich został opracowany w celu zapewnienia inteligentnego magazynowania energii na cele mieszkaniowe w oparciu o ogniwa PV.

Wielkogabarytowe baterie zmagazynują energię z ogniw słonecznych

Technologia wielkogabarytowych baterii skierowana jest dla użytkowników, którzy potrzebują niezależnego dostępu do energii. System Synerion jest przeznaczony do aplikacji, gdzie potrzebne są dostawy znacznej energii w krótkim czasie (tzw. timeshift) - na przykład w środku dnia oraz godzinach wieczornych.

Według firmy Saft, takie podejście zwiększa wydajność systemów PV. Większa część wytworzonej energii elektrycznej może być wykorzystana lokalnie, a tylko nadwyżki energii oddawane są do sieci energetycznej.

Wśród wielkogabarytowych baterii magazynujący energię z ogniw słonecznych, firma Saft pokazała także Intensium Max - kontenerową baterię mogąca magazynować energię w skali megawatowej. Została ona zaprojektowana, by przesył był bardziej przewidywalny oraz kompatybilny z siecią.

Według zapewnień producenta, bateria może zlikwidować nieciągłości w dostawie energii oraz może pomóc w zarządzaniu przepływem energii w sieciach średniego napięcia. Powoduje to, że energia słoneczna może wywrzeć duży wpływ na ogólny bilans energii.

Saft przedstawił również Smart VHT - moduł NiMH, który przeznaczony jest dla małych systemów PV. Moduł umożliwia bezpośrednią integrację z zaawansowaną elektroniką, co pozwala na zarządzanie czasem ładowania/rozładowywania, monitoring stanu baterii i jej wskaźnika przydatności. Eliminuje to potrzebę posiadania oddzielnych kontrolerów PV.

źródło i zdjęcie: elektroinzynieria.pl

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT