Nowe źródło dofinansowania na zakup kolektorów po 2013

Program dopłat do instalacji solarnych realizowany przez NFOŚiGW ma się skończyć w roku 2013. Możliwe jednak, że pojawi się wówczas nowe źródło dofinansowania dla osób chcących zamontować kolektory słoneczne.

Nowe źródło dofinansowania na zakup kolektorów po 2013

Uruchomienie własnego programu dopłat do kolektorów i innych instalacji do produkcji zielonej energii dla swoich klientów zapowiada Energa.

Koncern energetyczny już teraz partycypuje w programie 45-procentowych dopłat do kolektorów Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Energa oferuje we współpracy z Bankiem Ochrony Środowiska m.in. pomoc w wypełnianiu dokumentacji, którą należy złożyć w banku w celu uzyskania kredytu, którego część spłaci następnie Fundusz.

Możliwość taką gdańska firma stworzyła w ramach autorskiego programu "Energetyczny dom", który obejmuje również takie instalacje jak pompy ciepła czy małe turbiny wiatrowe.

Dzięki dużemu zainteresowaniu programem dopłat do kolektorów (jak podaje Rzeczpospolita, w pierwszych trzech miesiącach do Energi wpłynęło 1100 zapytań w tej sprawie, z czego w 90-procentach przypadków wykonano już wstępne audyty), Energa chce w przyszłości poszerzać swoją ofertę usług skierowanych do gospodarstw domowych chcących instalować tego rodzaju ekologiczne urządzenia.

Jak zapowiada na łamach Rzeczpospolitej Ireneusz Kulka, wiceprezes Energi Obrót, koncern zastanawia się nad uruchomieniem swojego projektu dopłat do domowych instalacji OZE, który miałby częściowo zastąpić planowany na lata 2010-2014 program dopłat NFOŚiGW. Projekt Energii miałby być realizowany we współpracy z jednym z banków, czyli miałby podobną formę jak aktualny program Funduszu.

źródło: heliosfera.pl
zdjęcie: Aneta Sadlik

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT