Nowa technologia produkcji kolektorów

Firma Hewalex wprowadza nową technologię produkcji kolektorów słonecznych - spawanie laserem, dzięki któremu jest możliwe wykorzystywanie oraz łączenie materiałów, które dotychczas nie były używane.

Nowa technologia produkcji kolektorów

Hewalex jako pierwszy i jak dotąd jedyny polski producent, przy produkcji kolektorów słonecznych wykorzystuje technologię spawania laserem, umożliwiającą zastosowanie nowych materiałów. Ta metoda gwarantuje odpowiednio wytrzymałe połączenie elementów aluminiowych i miedzianych absorbera.

Stosowana równolegle technologia zgrzewania ultradźwiękowego, w przypadku łączenia aluminium z miedzią, wiązałaby się z dużym ryzykiem oddzielenia się elementów.

Rodzinę nowych produktów wytwarzanych przy współudziale nowej technologii produkcji kolektorów otwiera kolektor słoneczny KS2000 TLP AC. Jest to kolektor płaski, z absorberem wykonanym z miedzi i aluminium, pokrytym wysokoselektywną warstwą eta plus firmy BlueTec (absorbcja 95%, emisja 5%) i orurowaniem w układzie harfowym. Pozostałe elementy: lakierowana obudowa, strukturyzowana szyba, izolacja, wymiary oraz przyłącza pozostały identyczne, jak w znanym kolektorze KS2000 TLP. Zastosowanie nowej technologii pozwoliło na obniżenie ceny kolektora o blisko 20%, przy jednoczesnym zachowaniu wysokiej wydajności i jakości.

źródło i zdjęcie: hewalex.pl

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT