Kolektory słoneczne ENERGA z dopłatą

ENERGA oferuje swoim klientom kolektory słoneczne z dopłatą z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Dopłaty sięgają 45% kosztów kwalifikowanych inwestycji, pozostała część finansowana jest w ramach kredytu bankowego.

Kolektory słoneczne ENERGA z dopłatą

Ponadto ENERGA oferuje pomoc przy wypełnieniu dokumentacji niezbędnej do udzielenia kredytu i dotacji. Na mocy porozumienia o współpracy z Bankiem Ochrony Środowiska pracownicy ENERGI mogą udzielić niezbędnej pomocy klientom, którzy zdecydują się na zakup kolektorów słonecznych i skorzystają z finansowania w ramach usługi "Słoneczny EKOkredyt" oferowanej przez Bank.

"Mamy świadomość, że liczba wymogów formalnych bardzo często zniechęca klientów do korzystania z tego typu produktów. Dlatego też, wspólnie z Bankiem Ochrony Środowiska podjęliśmy działania, aby ułatwić naszym klientom proces zakupu kolektorów z dopłatą" - wyjaśnia Ireneusz Kulka, wiceprezes ENERGA Obrót. ENERGA w swojej ofercie ma kolektory słoneczne spełniające wszystkie wymagania NFOŚiGW (norma PN EN-12975-2 lub znak "SOLAR KEYMARK" ), dzięki czemu klienci mogą występować o dopłaty, bez ryzyka zakwestionowania zasadności wyboru urządzeń.

Usługa realizowana jest w ramach pakietu usług ENERGI - Energetyczny Dom, który pozwala klientom stworzyć ekologiczną mikroelektrownię w ich domu, z wykorzystaniem przydomowych źródeł odnawialnych takich, jak: pompy ciepła, kolektory słoneczne, turbiny wiatrowe. Przystępujący do projektu klienci są wspierani przez ENERGĘ na każdym etapie inwestycji - rozpoczynając od profesjonalnego audytu i projektu, poprzez finansowanie, udostępnienie technologii, aż po instalacje i utrzymanie infrastruktury oraz cały proces    
formalności.

Klient, który zdecyduje się na instalację zielonych mikroelektrowni we własnym domu, otrzyma możliwość odsprzedaży energii elektrycznej do sieci elektroenergetycznej oraz możliwość pozyskania przychodów z zielonych certyfikatów, bez konieczności przechodzenia przez żmudne procedury związane z uzyskaniem koncesji na wytwarzanie.

źródło: grupaenerga.pl
zdjęcie: ABB

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE
Warto przeczytać
Dowiedz się wszystkiego
o fotowoltaice dla firmy, przemysłu
i budownictwa jednorodzinnego
Przejdź do kompendium
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT