Projekt ustawy o OZE jeszcze w tym roku

Mimo, iż projekt ustawy o odnawialnych źródłach energii miał być gotowy już na początku tego roku, to jego finalną wersję ujrzymy dopiero przed wyborami w październiku. Z uwagi na fakt, że projekt ma zawierać m.in. zapisy o dopłatach do zielonej energii, to wielu potencjalnych inwestorów wstrzymuje się z intensyfikacją działań.

Projekt ustawy o OZE jeszcze w tym roku

Projekt ustawy o odnawialnych źródłach energii, które według wcześniejszych zapowiedzi Ministerstwa Gospodarki miał być gotowy w lipcu powstanie przed wyborami - ustalił "Puls Biznesu".

Dziennik zwraca uwagę, że ustawa o odnawialnych źródłach energii powinna być uchwalona już siedem miesięcy temu, a do niedawna resort gospodarki zapowiadał, że jej projekt będzie gotowy w lipcu. Jednak jak dowiedział sie "PB" od posła Jana Czerwińskiego, dyrektor Departamentu Energetyki w Ministerstwie Gospodarki Tomasz Dąbrowski deklaruje, że projekt ustawy będzie gotowy przed wyborami.

Poseł Czerwiński podkreśla jednocześnie, że jeśli będzie miała status projektu rządowego, to Sejm nowej kadencji będzie mógł od razu się nim zająć.

"PB" przypomina, że w projekcie ustawy o OZE mają się znaleźć między innymi zapisy odnośnie nowego systemu dopłat do zielonej energii i z tego względu cześć inwestorów wstrzymuje się z podjęciem decyzji o rozpoczęciu tego typu inwestycji. W artykule można też wyczytać, że organizacje zrzeszające firmy inwestujące w energetykę wiatrową oceniają negatywnie nowe rozwiązania.

Jan Czerwiński uspakaja i twierdzi, że ich obawy są nieuzasadnione - nowe przepisy ustawy o OZE będą wspierać nowe inwestycje, a likwidować nieuzasadnione dopłaty dla starych, dawno zamortyzowanych źródeł.

źródło: cire.pl
zdjęcie: Aneta Sadlik

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT