Możliwy dalszy rozwój energetyki odnawialnej w Polsce

Dalszy rozwój polskiej energetyki odnawialnej będzie możliwy. Wszystko to dzięki nowelizacji prawa energetycznego. Podczas trzeciego czytania tejże nowelizacji posłowie zdecydowali o przyjęciu zgłoszonych przez Komisję Gospodarki poprawek.

Możliwy dalszy rozwój energetyki odnawialnej w Polsce

Proponowana przez Ministerstwo Gospodarki i operatorów sieci, wersja prawa energetycznego zawierała zapisy, które w praktyce blokowały przyłączanie nowych źródeł odnawialnych.

Ostateczna wersja ustawy przyjęta przez sejm jest przyjazna dla zielonej energii, a tym samym będzie możliwy dalszy rozwój energetyki odnawialnej w Polsce. Wg przedstawicieli energetyki odnawialnej, to ważny krok w kierunku usuwania barier, jednak potrzebne są dalsze, konsekwentne zmiany legislacyjne. Tak naprawdę najważniejsza będzie ustawa o odnawialnych źródłach energii.

"Przyjęcie poprawek Komisji Gospodarki, to wyraźny dowód, że w dyskusji i decyzjach o rozwoju polityki energetycznej siła musi być po stronie argumentów ekonomicznych" podkreśla Krzysztof Prasałek, prezes Polskiego Stowarzyszenia Energetyki Wiatrowej.

"Cieszymy się, że posłowie dostrzegają, że odnawialne źródła energii to nie tylko unijne zobowiązania i dbałość o środowisko, ale przede wszystkim stały i pewny wzrost gospodarczy kraju i poprawa zatrudnienia" - dodał prezes PSEW.

Polskie Stowarzyszenie Energetyki Wiatrowej, podobnie jak inne organizacje branżowe, mają nadzieję, że przyjęty kierunek legislacyjny będzie kontynuowany w pracach Senatu i Prezydenta. Długoletni stały rozwój zielonej energii wymaga jednak ustawy o OZE.

źródło i zdjęcie: energiawiatru.eu

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT