GreenEvo - Akcelerator Zielonych Technologii w Chorwacji

Transfer technologii związanych z ochroną środowiska był jednym z tematów rozmów ministra Andrzeja Kraszewskiego podczas Chorwacko-Polskiego Forum Gospodarczego w Zagrzebiu.

GreenEvo - Akcelerator Zielonych Technologii w Chorwacji

Celem wizyty z udziałem Waldemara Pawlaka, wicepremiera i ministra gospodarki, i Andrzeja Kraszewskiego, ministra środowiska, było m.in. ożywienie współpracy pomiędzy Polską a Chorwacją w obszarze ochrony środowiska, a także nawiązanie bliższego dialogu obu państw w zakresie realizacji założeń "zielonej gospodarki". Chorwację reprezentowali Duro Popijač, minister gospodarki, pracy i przedsiębiorczości Republiki Chorwacji, oraz przedstawiciele biznesu.

Jak podaje ministerstwo środowiska, podczas forum minister Andrzej Kraszewski zaprezentował projekt GreenEvo - Akcelerator Zielonych Technologii, którego celem jest międzynarodowy transfer technologii sprzyjających ochronie środowiska. W pierwszej edycji projektu wytypowane zostały najlepsze polskie rozwiązania, które mają szansę wspierać ochronę środowiska także za granicą. Są wśród nich technologie oczyszczania ścieków, przetwarzania odpadów niebezpiecznych oraz rozwiązania wspierające wykorzystywanie odnawialnych źródeł energii.

Od lutego trwa nabór wniosków do drugiej edycji projektu GreenEvo - Akcelerator Zielonych Technologii. O udział w projekcie mogą walczyć technologie z pięciu kategorii. Dla najlepszych, którzy zakwalifikują się do udziału w kompleksowym programie szkoleniowym, Ministerstwo Środowiska przygotowało m.in. narzędzia, dzięki którym technologie te mogą się rozwinąć i zaistnieć na międzynarodowych rynkach. Jego podstawowym celem jest wspieranie aktywności międzynarodowej firm - uczestników projektu i eksportu polskich technologii prośrodowiskowych.

Firmy uczestniczące w projekcie korzystają z zagranicznych misji handlowych oraz wsparcia organizacyjnego udziału w międzynarodowych targach. Mogą też ubiegać się o dofinansowanie kosztów tych działań w ramach dostępnych instrumentów wspierania eksportu, oferowanych przez Ministerstwo Gospodarki i Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości.

źródło i zdjęcie: wnp.pl

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE
Dowiedz się wszystkiego
o fotowoltaice dla firmy, przemysłu
i budownictwa jednorodzinnego
Przejdź do kompendium
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT