Druga edycja projektu GreenEvo

Od wczoraj do końca lutego br. polskie firmy mogą zgłaszać swoje innowacyjne technologie ekologiczne, by uzyskać od resortu środowiska pomoc w ich promowaniu i eksporcie w ramach drugiej edycji projektu GreenEvo.

Druga edycja projektu GreenEvo

Minister środowiska Andrzej Kraszewski poinformował w poniedziałek na konferencji prasowej, że od 17 stycznia do 28 lutego firmy, które opracowały własne innowacyjne "zielone" technologie, mogą uczestniczyć w drugiej edycji projektu GreenEvo, czyli Akceleratorze Zielonych Technologii. To projekt Ministerstwa Środowiska, którego celem jest eksport i promocja polskich technologii ekologicznych.

Dyrektor Katarzyna Reiter z resortu środowiska dodała, że muszą to być wyłącznie polskie technologie, już wdrożone i sprawdzone. Według Reiter, resort przede wszystkim poszukuje technologii z zakresu odnawialnych źródeł energii np. produkcji biopaliw, biomasy, energetyki wodnej, wiatrowej lub słonecznej oraz ochrony powietrza, gospodarki odpadami, a także rozwiązań wspierających oszczędność energii.

31 marca kapituła projektu wskaże najlepsze technologie, wyniki zostaną ogłoszone na stronach internetowych resortu środowiska i GreenEvo. Od kwietnia do lipca będą przeprowadzone kompleksowe szkolenia tych firm z zakresu transferu technologii, strategicznych rynków zagranicznych oraz rynku krajowego a także z promocji. W lipcu nastąpi kolejna selekcja i wybór laureatów, których technologie będą promowane na zagranicznych targach i wystawach oraz poprzez sieć polskich ambasad i przedstawicielstw handlowych.

W pierwszej edycji projektu GreenEvo uczestniczyło 59 firm, laureatami zostało 13. Roman Długi, dyrektor generalny Asket, firmy, która została laureatem za technologie brykietowania surowców rolniczych, nieżywnościowych np. słomy, chwalił projekt GreenEvo, bo jak mówił podczas konferencji, rozwiązanie to spotyka się z dużym zainteresowaniem w wielu krajach. Zaś dyrektor Dominik Wojewódka z firmy EcoTech poinformował, że dzięki wsparciu resortu, firma podpisała z rządem Armenii umowy na dwa duże projekty unieszkodliwiania pestycydów i odpadów arsenowych.

źródło: wnp.pl
zdjęcie: greenevo.gov.pl

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE
Dowiedz się wszystkiego
o fotowoltaice dla firmy, przemysłu
i budownictwa jednorodzinnego
Przejdź do kompendium
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT