Polskie zielone technologie w Indiach

Polska delegacja oraz przedstawiciele projektu GreenEvo wzięli udział w pierwszym zagranicznym wyjeździe otwierającym serię podróży służących promocji polskich technologii prośrodowiskowych na rynkach międzynarodowych.

Polskie zielone technologie w Indiach

Polskie pomysły docenione w Indiach 

Przedstawiciele firm i projektu GreenEvo zostali przyjęci przez Ambasadora RP w Indiach Pana Prof. Piotra Kłodkowskiego i pracowników Wydziału Ekonomicznego oraz Wydziału Promocji Handlu i Inwestycji. W trakcie spotkania w Ambasadzie, firmy uzyskały bliższe informacje na temat specyfiki rynku i potencjału biznesowego Indii.

Firmy oferujące polskie zielone technologie uczestniczyły w Indiach w targach Energii Odnawialnej (Renewable Energy India 2011), które odbyły się w dniach 10-12 sierpnia 2011 r. w New Delhi, gdzie aktywnie prowadzili rozmowy z potencjalnymi partnerami. Podczas targów firmy mogły nawiązać kontakty handlowe z wystawcami reprezentującymi m.in. obszary: energetyki solarnej, energetyki wiatrowej, energetyki z wykorzystaniem biomasy, energetyki wodnej,  kogeneracji, energetyki geotermalnej i wydajności energetycznej.

Firmy-laureaci wzięli także udział w seminarium "Green technologies from Poland". Jest to forum handlowym firm, które odbyło się dzięki wsparciu pracowników Ambasady RP.
W trakcie wydarzenia firmy przedstawiły swoje rodzime technologie przed indyjskimi partnerami zaproszonymi na to spotkanie. Odbyła się także sesja matchmakingowa, która dla polskich firm była okazją do nawiązania kontaktów Business-to-Business (B2B) z firmami z terenu Indii mogących stać się dla nich potencjalnymi partnerami.

Laureaci GreenEvo wzięli także udział w Wieczorze Europejskim (European Night) zorganizowanym przez EBTC (European Business and Technology Centre) - instytucję zajmującą się promocją europejskich czystych technologii w Indiach i poszukiwaniem rozwiązań zapobiegających zmianom klimatu.

Wydarzenie było również okazją do spotkań z przedstawicielami biznesu w Indiach, głównie zajmujących się obszarami: biotechnologii, energii, środowiska i transportu. Kolejne wyjazdy zagraniczne uczestników nastąpią GreenEvo już wkrótce.

źródło i zdjęcie: greenevo.gov.pl

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT