Szczęśliwa trzynastka projektu GreenEvo

Po obradach i przeanalizowaniu dokumentacji Kapituła projektu GreenEvo, złożona z ekspertów w dziedzinie środowiska, finansowania i innowacyjnych technologii, wyłoniła grupę najbardziej konkurencyjnych i innowacyjnych polskich technologii prośrodowiskowych.

Szczęśliwa trzynastka projektu GreenEvo

Liderzy technologii GreenEvo

Szczęśliwą trzynastką projektu GreenEvo są: Asket Roman Długi, Biogradex Holding Sp. z o.o., Ecotech Polska, Energoinstal S.A., Lediko Walendowski i Wilanowski, Sp. J, Marbet-Wil Sp. z o.o., Neon, Petroster, PP-Eko, Promar Sp z o.o., Sunex Sp. z o.o., Watt Sp. z o.o. oraz Wofil Robert Muszański.

Te firmy już od jesieni br. będą brały udział w międzynarodowej promocji projektu GreenEvo i nic nie stoi na przeszkodzie ich transferu bez ograniczeń. Począwszy od zaplanowanej na wrzesień uroczystej gali konkursu, technologie te wraz z merytorycznymi, pierwszymi w Polsce raportami na temat rynku zielonych technologii trafią poprzez przedstawicielstwa Polski za granicą do wszystkich placówek gospodarczych w strategicznych, z punktu widzenia szans na eksport zielonych technologii, regionach świata.

"Dla Ministerstwa Środowiska jednym z najważniejszych celów jest promowanie innowacyjnych rozwiązań, które w realny sposób przyczyniają się do bardziej efektywnego korzystania z zasobów naturalnych oraz obniżenia zużycia energii i emisji zanieczyszczeń, a co za tym idzie znacząco przyczyniają się do poprawy stanu środowiska i jakości naszego życia. Polskie zastosowania nie tylko spełniają te wymagania, ale też są niezwykle konkurencyjne zarówno pod względem ceny jak i kosztów eksploatacji, co daje im dodatkową przewagę" - mówi Minister Środowiska prof. Andrzej Kraszewski. "Jestem pewny, że wyróżnione w naszym projekcie GreenEvo technologie mają szansę na międzynarodowy sukces, a nasz projekt pomoże im w rywalizacji na tym bardzo dynamicznym i perspektywicznym rynku. Wsparcie polskich zielonych technologii jest jednym z głównych priorytetów Ministerstwa Środowiska."

Po drugim etapie, kiedy przedstawiciele firm otrzymali certyfikaty potwierdzające zakwalifikowanie ich technologii do projektu, przyszedł czas na weryfikację i wybór najlepszych rozwiązań. Dlatego podczas obrad kapituły wybrano te rozwiązania, które będą najlepiej reprezentować polskie innowacje w zakresie zielonych technologii oraz będą mogły rywalizować na coraz szybciej rozwijającym się rynku proekologicznym. Dużym wsparciem merytorycznym dla przedsiębiorców mają być specjalnie przygotowane przez Ministerstwo Środowiska raporty. Ostatecznie zostanie opublikowanych pięć raportów w ramach programu GreenEvo:

  • Analiza rynków zagranicznych pod względem obszarów technologii GreenEvo
  • Analiza rynków zagranicznych pod względem możliwości promocyjnych
  • Analiza potencjału technologii środowiskowych w Polsce
  • Narzędzia, instrumenty wsparcia dla przedsiębiorstw na rynkach zagranicznych
  • Analiza instrumentów wsparcia dla przedsiębiorstw na rynku polskim.

Akceleracja na zielono

Dzięki platformie GreenEvo wybrane polskie przedsiębiorstwa mogły liczyć na ofertę doradczo-szkoleniową, w celu umożliwienia ich zielonym technologiom wejście na arenę międzynarodową. W ramach programu 28 wyróżnionych firm uzyskało pomoc umożliwiającą dalszy, przyspieszony rozwój unikalnych prośrodowiskowych rozwiązań. Wsparcie obejmowało m.in.: szkolenia w zakresie transferu technologii, możliwości pozyskiwania funduszy oraz strategii działań marketingowych. Głównym celem był wybór odpowiednich narzędzi indywidualnie dla każdego uczestnika programu.

źródło i zdjęcie: greenevo.gov.pl

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE
Dowiedz się wszystkiego
o fotowoltaice dla firmy, przemysłu
i budownictwa jednorodzinnego
Przejdź do kompendium
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT