Warszawski biurowiec z certyfikatem LEED Gold

Znajdujący się w Warszawie biurowiec Rondo 1 otrzymał certyfikat LEED Gold świadczący o wysokiej energooszczędności. Warszawski budynek jest pierwszym biurowcem w Europie, posiadającym więcej niż jednego najemcę, który otrzymał tego rodzaju prestiżowe wyróżnienie.

Warszawski biurowiec z certyfikatem LEED Gold

Certyfikaty LEED przyznaje amerykański US Green Building Council, który w procesie oceny uwzględnia przede wszystkim takie czynniki jak poziom konsumpcji energii czy wykorzystanie odnawialnych źródeł energii.

Proces testowania biurowca Rondo 1 pod kątem certyfikatu LEED prowadzony był od października 2009 roku. Od tego czasu w budynku m.in. zmniejszono zużycie wody o 30%, a także wprowadzono stosowanie wyłącznie biodegradowalnych środków czystości. Ponadto, 10% energii konsumowanej w Rondo 1 produkują turbiny wiatrowe.

Rondo 1 nie jest pierwszym budynkiem w Warszawie, który został wyróżniony za implementowanie rozwiązań energooszczędnych i przyjaznych środowisku. Wcześniej za podobne osiągnięcia wyróżniono warszawski Park Postępu - w ramach programu Komisji Europejskiej mającego na celu promocję efektywności energetycznej w budynkach komercyjnych. Certyfkat GreenBuilding mogą otrzymać budynki, w których zużycie energii jest mniejsze o 25% w stosunku do norm przyjętych w danym kraju Unii.

źródło i zdjęcie: gramwzielone.pl

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE
Dowiedz się wszystkiego
o fotowoltaice dla firmy, przemysłu
i budownictwa jednorodzinnego
Przejdź do kompendium
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT