Rozpoczyna się budowa pierwszego biurowca w Poznaniu z certyfikatem LEED

Skanska Property Poland otrzymała właśnie pozwolenie na budowę Malta House, swojego pierwszego projektu biurowego w Poznaniu. Obiekt będzie wyposażony m.in. w energooszczędne oświetlenie oraz nowoczesny system zarządzania budynkiem BMS.

Rozpoczyna się budowa pierwszego biurowca w Poznaniu z certyfikatem LEED

Budowa pierwszego biurowca w Poznaniu z certyfikatem LEED rozpocznie się na dniach, a jej zakończenie planowane jest na trzeci kwartał 2013 r. Projekt architektoniczny budynku, którego generalnym wykonawcą będzie Skanska S.A., przygotowała pracownia Pentagram Architekci.

Jednym z atutów Malta House będzie zielony dach z widokiem na jezioro, a także ogród w patio. Budynek będzie sąsiadował z centrum handlowym Galeria Malta, które oferuje szeroki wybór sklepów i rozrywki, a także liczne kawiarnie i restauracje.

Malta House będzie pierwszym budynkiem biurowym w Poznaniu posiadającym certyfikację środowiskową LEED. Projekt uzyskał już precertyfikację LEED na najwyższym, platynowym poziomie dzięki innowacyjnym rozwiązaniom minimalizującym wpływ budynku na środowisko naturalne. Obejmą one między innymi efektywny system klimatyzacji, adiabatyczne nawilżanie powietrza za pomocą mgły wodnej, wykorzystanie zimnego powietrza z zewnątrz do chłodzenia budynku i ciepła z biur do ogrzewania garażu, energooszczędne oświetlenie oraz nowoczesny system zarządzania budynkiem BMS.

Budynek będzie miał fasadę o wysokiej izolacyjności termicznej, ograniczającą jego nagrzewanie, a przy budowie wykorzystane zostaną materiały wykończeniowe o niskiej zawartości substancji lotnych, przez to bardziej korzystne dla zdrowia użytkowników. Budynek będzie dodatkowo wyposażony w parking dla rowerów oraz szatnie z prysznicami dla rowerzystów.

"Cieszę się, że pierwszym projektem biurowym Skanska Property Poland w Poznaniu będzie właśnie Malta House - budynek nie tylko doskonale zlokalizowany, ale też świetnie wpisujący się w otoczenie i wyposażony w najnowsze rozwiązania minimalizujące jego wpływ na środowisko i jednocześnie zapewniające komfortowe warunki pracy najemcom"  powiedział Łukasz Kaleciński, Project Manager w Skanska Property Poland.

źródło i zdjęcie: skanska.pl

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT