Skanska przebuduje oczyszczalnię ścieków w Skarżysku-Kamiennej

Firma Skanska - lider polskiej branży budowlanej, przebuduje oczyszczalnię ścieków w Skarżysku-Kamiennej. Kontrakt będzie współfinansowany ze środków Unii Europejskiej i zostanie zrealizowany w ramach projektu pn. "Budowa i modernizacja kanalizacji sanitarnej w Skarżysku-Kamiennej i w Skarżysku Kościelnym".

Skanska przebuduje oczyszczalnię ścieków w Skarżysku-Kamiennej

Inwestorem jest Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Skarżysku-Kamiennej. Wartość projektu wynosi blisko 24 mln zł brutto, a czas na realizację to 25 miesięcy.

Oczyszczalnia ścieków w Skarżysku-Kamiennej powstała w latach 60. poprzedniego wieku. Rozwój miasta, a co za tym idzie wzrastająca ilość ścieków spowodowała, że jej przepustowość stała się niewystarczająca. Oczyszczalnia była już kilkakrotnie modernizowana. Ze względu na wciąż dobry stan techniczny niektórych obiektów i urządzeń Skanska powierzono rozbudowę polegającą na zintegrowaniu części istniejącej z nowo projektowaną.

"Prace, które wykonamy, mają na celu dostosowanie jakości ścieków do standardów europejskich i przystosowanie parametrów oczyszczalni do rosnącej liczby mieszkańców Skarżyska" mówi Maciej Piecuch, menedżer projektu, Skanska. "Zakres naszych prac obejmie sporządzenie dokumentacji projektowej oraz modernizację istniejących obiektów" dodaje. "W oczyszczalni zastosowana zostanie nowoczesna aparatura kontrolno-pomiarowa i sterująca oraz technologie oczyszczania ścieków i przeróbki produktów procesów oczyszczania z wyłączeniem osadów" uzupełnia Piecuch.

Zamontowane zostaną także pompy, dmuchawy, mieszadła, armatura i rurociągi. Skanska będzie również odpowiedzialna za wykonanie nowego osadnika wtórnego, układu usuwania tłuszczy, wykonanie reaktora biologicznego wraz z wymaganymi instalacjami obiegu osadów i budowę układu sieci wody technologicznej wraz z pompownią tej wody.

Wszystkie obiekty na terenie oczyszczalni ścieków w Skarżysku-Kamiennej wyposażone będą w instalacje oświetlenia ogólnego i awaryjnego sterowanego ręcznie lub automatycznie.

źródło: skanska.pl
zdjęcie: skarzysko.org

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE
Dowiedz się wszystkiego
o fotowoltaice dla firmy, przemysłu
i budownictwa jednorodzinnego
Przejdź do kompendium
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT