Skanska wybudowała "ekologiczną" halę

Skanska zakończyła budowę hali wielofunkcyjnej Międzynarodowych Targów Łódzkich. Jest aktualnie najnowocześniejszy obiekt tego typu w Polsce, który dodatkowo wyposażony jest w szereg ekologicznych rozwiązań jak system pomp ciepła czy kolektory słoneczne.

Skanska wybudowała "ekologiczną" halę

"Ekologiczna" hala wybudowana przez Skanska składa się z części wystawienniczo-ekspozycyjnej oraz połączonego z nią wielofunkcyjnego budynku - powierzchnia całkowita obiektu to ponad 13 tys. m2.

Skanska w ramach prowadzonych prac wykonała całą konstrukcję żelbetową i stalową hali Międzynarodowych Targów Łódzkich. Prowadzi także w okolicy prace związane z budową biurowca Green Horizon, a także wykonywana jest rewitalizacja budynków EC-1 Wschód oraz will Meyera.

Budynek Międzynarodowych Targów Łódzkich był stawiany zgodnie z ekologicznymi założeniami przyjętymi przez lidera polskiej branży budowlanej. Wyposażony jest w system pomp ciepła wykorzystywanych do ogrzewania pomieszczeń. O stopniu skomplikowania świadczy fakt, iż do instalacji wykonano 96 odwiertów na głębokość 110 m.

Dodatkowo, na dachu Międzynarodowych Targów Łódzkich zainstalowano 20 kolektorów słonecznych. Ponadto toalety spłukiwane są wodami opadowymi, gromadzonymi w zbiorniku o pojemności 80 m3.

Skanska jest znana na łódzkim rynku budowlanym z realizacji biurowca Europejskiego Centrum Usług Philips (obecnie Infosys), budowy zakładów produkcyjnych takich firm jak: Bosch-Siemens, Hutchinson, Wirthwein oraz budynków użyteczności publicznej: Teatru Nowego, pływalni Wodny Raj, budynku Wydziału Prawa Uniwersytetu Łódzkiego.

źródło i zdjęcie: skanska.pl

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT