Zielone biurowce przyszłością budownictwa

Coraz bardziej restrykcyjne prawo budowlane, podnoszenie jakości oraz bezpieczeństwa warunków pracy wymusiły wzrost popularności zielonych biurowców na rynku nieruchomości. Ich podstawową zaletą jest to, że zapewniają zdrowe i bezpieczne środowisko pracy.

Zielone biurowce przyszłością budownictwa

Dla osób spędzających w biurze kilka godzin dziennie niezwykle ważny jest komfort pracy. Warto wobec tego zainwestować w ekologiczne budownictwo, które przyczyni się nie tylko do wygody pracowników, ale również do dbałości o środowisko. Wydaje się, że zielone biurowce jest przyszłością budownictwa komercyjnego.

"Można zaryzykować stwierdzenie, że zielone biurowce to dla nas nowy, choć stale wzrastający trend w budownictwie. Czesi, Włosi i Niemcy już od jakiegoś czasu stawiają takie właśnie ekologiczne budownictwo biurowe. Najwyższy czas, by Polska dołączyła do tego grona. Obecnie zielony biurowiec wznoszony jest przez firmę Wolf System w Chorzowie. Pozostaje nam mieć nadzieję, że w najbliższym czasie będą powstawać kolejne tego typu obiekty" mówi Dominik Kosmała, ekspert firmy Wolf System.

"Idealnym rozwiązaniem dla "zielonych biurowców" jest budownictwo prefabrykowane. Jak sama nazwa wskazuje, do budowy biurowca używa się prefabrykatów. Dzięki temu, że część konstrukcji przygotowywana jest w hali produkcyjnej, montaż przebiega bardzo sprawnie i szybko, a co równie ważne - bezproblemowo" dodaje ekspert.

Oprócz oszczędności czasu, ekologiczne budownictwo prefabrykowane charakteryzuje się również wysoką energooszczędnością, która w dzisiejszych czasach weszła już do standardów branży budowlanej. Przekłada się to na niższe koszty eksploatacyjne całego budynku.

Ogromne znaczenie w tego typu budownictwie ma materiał, z którego wykonane są prefabrykaty. Firma Wolf System, stawiając w pełni na ekologię, wykorzystuje do konstrukcji domów prefabrykowanych drewno, które cechuje się optymalną izolacją cieplną i akustyczną, a co więcej, wysoką trwałością.

"Przykładowo, nowa wersja ściany Ultra - Thermo - Mega - Wand to przegroda, która może się poszczycić współczynnikiem przenikalności cieplnej U rzędu nawet 0.1 W/m2K. Ponadto, dzięki wykorzystaniu naturalnego surowca, w obiektach panuje przyjazny mikroklimat, co sprawia, że nawet osoby zmagające się z alergią będą czuły się w nich komfortowo" informuje Dominik Kosmała, ekspert firmy Wolf System.

źródło i zdjęcie: Wolf System

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT