Spotkanie w ramach "Zielonego tygodnia" w Warszawie

Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego zorganizowało w dniach 14-23 września 2011 r. odpowiednik World Green Building Week w Polsce w postaci Zielonego Tygodnia Budownictwa Zrównoważonego. 20 września br. odbyła się konferencja prasowa, która miała za zadanie przekazanie informacji o rozwoju zielonego budownictwa w Polsce.

Spotkanie w ramach "Zielonego tygodnia" w Warszawie

Spotkanie w ramach "Zielonego tygodnia" w Warszawie odbyło się pod przewodnictwem prezydenta PLGBC - Rafała Schurmana. Wśród zaproszonych prelegentów była Dominika Czerwińska (World Green Building Council), Dariusz Stasik (Wielkopolskie Przedsiębiorstwo Inżynierii Przemysłowej), Agnieszka Kalinowska Sołtys (APA Wojciechowski sp. z o. o.) oraz Marek Kuryłowicz (Kuryłowicz & Associates).

Podczas prezentacji można się było dowiedzieć dlaczego budownictwo ekologiczne jest tak istotne, oraz w jaki sposób PLGBC oraz inne organizacje GBC zrzeszone w WorldGBC starają się uczynić budynki bardziej bezpieczne dla naszego zdrowia, przyjazne dla środowiska i kieszeni inwestorów oraz użytkowników.

Skupienie WGBW na "zielonych budynkach w nowej zielonej gospodarce" ma na celu podkreślenie kluczowej roli, jaką ma promowanie zrównoważonego rozwoju i redukcja emisji dwutlenku węgla w odbudowie naszej gospodarki i tworzeniu zielonych miejsc pracy.

W trakcie spotkania w ramach "Zielonego tygodnia" w Warszawie odbyła się także dyskusja panelowa z udziałem prelegentów moderowana przez Elżbietę Wrzecionkowską z Warsaw Voice.

Najbliższe spotkanie organizowane przez PLGBC odbędzie się w listopadzie br. w Krakowie. Więcej informacji o zbliżającym się wydarzeniu znajduje się pod adresem.

opr. i zdjęcie: Adam Gołębiowski

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT