Liderzy budownictwa zrównoważonego na spotkaniu w Barcelonie

19 i 20 maja br., w Barcelonie odbyło się spotkanie przywódców World Green Building Council (WGBC) Europe Regional Network (ERN). W spotkaniu podczas międzynarodowych targów budownictwa Construma w Barcelonie, wzięło udział kilkudziesięciu przedstawicieli organizacji Green Building Council w całego świata.  

Liderzy budownictwa zrównoważonego na spotkaniu w Barcelonie

19 maja odbył się WGBC networking cocktail, w którym uczestniczyli przedstawiciele WorldGBC z kilkudziesięciu krajów. Polskę reprezentowała założycielka, CEO i wice prezydent PLGBC. Sponsorowany przez firmę członkowską PLGBC i GBC Espana - URSA, producenta izolacji, koktajl odbył się w restauracji Ingracia i był ogromnym towarzyskim sukcesem. Wieczór rozpoczął się od przemówienia prezesa WorldGBC Tony Arnel`a.

Następnie uczestnicy mogli usłyszeć Paula Kinga - szefa UKGBC i Europe Regional Network, Emilio Miguel Mitre, GBC Espana oraz Efren Del Pino z firmy URSA. Wśród uczestników byli Rick Fedrizzi, Założyciel, Prezydent i CEO USGBC, Brendan Owens, USGBC, Luiz Alvares Ude, President GBC Espana, Romilly Madew, CEO GBC Australia, Jane Henley, CEO WorldGBC, Thomas Mueller, President & CEO Canada GBC oraz Michelle Malanca, Managing Director WorldGBC.

20 maja br., uczestniczyli przedstawiciele WGBC, Polski, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Rumunii, Turcji, Niemiec, Austrii, Szwecji, Bułgarii, Chorwacji, Danii, Słowacji i Francji. Podczas spotkania liderów budownictwa zrównoważonego w Barcelonie, omawiane było zagadnienia ustawodawstwa związanego z zielonymi biurowcami jak również edukacji. Wszystkie Państwa zgadzają się ze są to dwa priorytetowe zagadnienia w dzisiejszych czasach dla Europe Regional Network.

Z punktu widzenia PLGBC, kluczowe były rozmowy związane z udziałem europejskich GBC w Sympozjum PLGBC w listopadzie, negocjacje z DGNB na temat wprowadzania systemu DGNB w Polsce jak również rozmowa Agnes Vorbrodt-Schurma z Rick’iem Fedrizzi na temat promowania ekologicznych szkół w Polsce.

"PLGBC już od dłuższego czasu przygotowuje się do akcji informacyjnej związanej z jakością powietrza we wnętrzach (Indoor Environmental Quality) - obiekty przeznaczone dla dzieci są szczególnie ważnymi kandydatami do wprowadzenia tej tematyki podczas projektowania, budowy i użytkowania. Jestem szczególnie zadowolona, że USGBC, mające ogromne doświadczenie w tym zagadnieniu, postanowiło się zaangażować w temat i wesprzeć PLGBC oraz przekazać PLGBC wyniki swoich badań" - mówi Agnes Vorbrodt-Schurma, założycielka, CEO i Wice Prezydent Polskiego Stowarzyszenia Budownictwa Ekologicznego (PLGBC) oraz członek WGBC Europe Regional Network Steering Committee.

źródło i zdjęcie: plgbc.org

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE
Dowiedz się wszystkiego
o fotowoltaice dla firmy, przemysłu
i budownictwa jednorodzinnego
Przejdź do kompendium
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT