Debata Gospodarcza pn. "Zrównoważone budownictwo i efektywność energetyczna"

"Zrównoważone budownictwo i efektywność energetyczna - wyzwania i szanse w kontekście gospodarczym i polityki planowania przestrzennego" to temat debaty gospodarczej organizowanej przez Agencję Współpracy Gospodarczej Dolnej Austrii. Spotkanie odbędzie się 1 lipca br. w Warszawie.

Debata Gospodarcza pn. "Zrównoważone budownictwo i efektywność energetyczna"

Austriackie przedsiębiorstwa i instytucje badawcze z zakresu ekologicznego budownictwa i zielonych technologii należą do światowej czołówki. Ekologiczne technologie stanowią ważną gałąź austriackiej, a także i polskiej gospodarki. Dolna Austria - region wokół Wiednia i największy land austriacki - zalicza się do najbardziej innowacyjnych regionów Europy i za swą innowacyjną strategię został wielokrotnie wyróżniony przez Unię Europejską.

Dolna Austria stawia na odnawialne energie i dąży do podwojenia udziału odnawialnej energii w bilansie energetycznym do roku 2020 (z dzisiejszych 23% na 50% całkowitej zużytej energii). Dolna Austria to region, który jest liderem, jeśli chodzi o liczbę wybudowanych jedno- i dwurodzinnych domów pasywnych. W przyszłości budynek pasywny będzie stanowił standard w budownictwie nowych obiektów. Oznaczać to będzie oszczędność energii rzędu 90%.

Standard domów niskoenergetycznych w modernizowanych budynkach to kolejny jasno zdefiniowany cel budownictwa zrównoważonego. Ogromny potencjał niesie ze sobą budownictwo użytkowe, a land Dolna Austria budując własne niskoenergetyczne biurowce stał się prekursorem tego trendu. Efektywność energetyczna w nowych i modernizowanych budynkach, a także wykorzystanie odnawialnych źródeł energii stanowi jeden z głównych obszarów działalności ecoplus - Agencji Rozwoju Regionalnego Dolnej Austrii. Umwelt Cluster z ponad 200 zrzeszonymi przedsiębiorstwami inicjuje w tym zakresie szereg innowacyjnych projektów i działań.

Podczas Debaty gospodarczej pn. "Zrównoważone budownictwo i efektywność energetyczna" poruszone będą tematy:

 • Budownictwo, energia i infrastruktura - trendy i perspektywy w Polsce;
 • Nowe technologie w zakresie budownictwa i modernizacji: case studies z Dolnej Austrii;
 • Regional Energy Concept - a Pilot Project: realizacja regionalnych i komunalnych strategii energetycznych jako wkład do rozwoju regionalnego.

Dolnoaustriackie firmy, które wezmą udział w debacie to:

 • Bene - meble biurowe i wyposażenie biura,
 • Doka Polska - Prekursorzy technologii deskowań,
 • Innovation und Technik - IUT - Instalacje przeróbki odpadów,
 • Murexin Polska - technologie budowlane i ekologiczne materiały budowlane,
 • Biogest Energie- und Wassertechnik - Biogazownie,
 • HT&T - Hygienic Testing, GMP Services & Technology,
 • KWI Consultants - rozwiązania energetyczne i inżynieria,
 • Polytechnik Luft- und Feuerungstechnik - Energia elektryczna i cieplna z biomasy.

źródło i zdjęcie: http://www.ecointernational.eu/pl

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT