Spotkanie pn. "Finansowanie zrównoważonych inwestycji budowlanych"

20 października 2011 r. w Warszawie odbędzie się kolejne spotkanie robocze w ramach projektu "Partnerstwo na wszystkich etapach cyklu życia zrównoważonej inwestycji budowlanej". Wydarzenie będzie dotyczyło finansowych aspektów zrównoważonych inwestycji budowlanych i zakończy cykl pięciu spotkań.

Spotkanie pn. "Finansowanie zrównoważonych inwestycji budowlanych"

Spotkanie pn. "Finansowanie zrównoważonych inwestycji budowlanych" jest ostatnim w ramach projektu "Partnerstwo na wszystkich etapach cyklu życia zrównoważonej inwestycji budowlanej".

Poświęcone jest pozyskiwaniu źródeł na nowe przedsięwzięcia, jak też na modernizację już istniejących inwestycji budowlanych, by minimalizowały negatywny wpływ na otoczenie.

Uczestnicy i paneliści będą starali się odpowiedzieć na pytania:

  • Jak nakłady na wysokiej klasy technologie, np. energooszczędne, przekładają się na koszty utrzymania budynku oraz samych zaawansowanych środowiskowo urządzeń?
  • Na ile budynki o zrównoważonym charakterze są atrakcyjne dla potencjalnych kupców instytucjonalnych (fundusze inwestycyjne), prywatnych (mieszkania), a na ile dla najemców?
  • Jak można scharakteryzować wymienione grupy obecnie, a jaki może być ich skład w przyszłości?
  • Czy zrównoważone projekty są opłacalne i czy można na nich zarobić?
  • Jak ta odpowiedź kształtuje się w Polsce, jak na innych rozwiniętych rynkach?

Do dyskusji na powyższe tematy zaproszone zostało grono specjalistów najwyższej klasy o bogatym doświadczeniu na rodzimym i zagranicznym rynku. Wśród ekspertów znajdą się inwestorzy, deweloperzy, zarządcy oraz najemcy i kupcy.

W programie spotkania pn. "Finansowanie zrównoważonych inwestycji budowlanych", którego prowadzącą będzie Magda Konstantynowicz, znajdzie się m.in.:

  • Zrównoważona i zbilansowana. Realizacja dużej zrównoważonej inwestycji. Koszty a zyski. Założenia a realia.
  • Gdzie biją źródła. Opcje finansowania i dofinansowania dla projektów realizowanych zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju. Dostępność, przeznaczenie i koszt.
  • (Nie)straszne podatki. Konstrukcje podatkowe inwestycji zrównoważonych. Przykłady rozwiązań.
  • Czy to się opłaca? Rentowność inwestycji o zrównoważonym charakterze: sprzedaż lub wynajem. Nieruchomości komercyjne a mieszkaniowe.

źródło i zdjęcie: prospectsinpoland.com

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT