Kolejny budynek z certyfikatem LEED oddany do użytku

Podobnie jak wszystkie projekty firmy Skanska, Green Towers powstaje zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju i uzyska certyfikację w systemie LEED. Budynek naszpikowany jest elektroniką i systemami oszczędzającymi energię oraz wodę.

Kolejny budynek z certyfikatem LEED oddany do użytku

Całkowita powierzchnia zielonego kompleksu znajdującego się we Wrocławiu to 23300 m2. Użytkownicy Green Towers do swojej dyspozycji będą mieli parking rowerowy oraz szatnie z prysznicami dla rowerzystów. Dzięki umowie podpisanej przez Skanska Property Poland z firmą Tauron, do Green Towers dostarczana będzie energia pochodząca ze źródeł odnawialnych, a odbiorem i recyklingiem odpadów zajmie się firma Stena.

"EY Global Services przenosi swoją działalność we Wrocławiu z budynku Grunwaldzki Center, gdzie funkcjonowało począwszy od kwietnia 2011 roku. Przeprowadzka do Green Towers jest dla nas dobrym ruchem strategicznym. Budynek zapewni nam niezbędną możliwość swobodnego rozwoju i wzrostu oraz nowe środowisko pracy z istotnymi dla pracowników udogodnieniami. Bardzo istotną kwestią dla firmy Ernst & Young jest również fakt, że budynek spełnia nowe standardy ekologiczne" powiedział Dariusz Sus, dyrektor ds. operacyjnych EY Global Services.

Podczas budowy Green Towers zastosowano liczne innowacyjne rozwiązania, które nie tylko pozwolą ograniczyć koszty operacyjne obiektu, ale zapewnią też komfortowe warunki pracy najemcom. Budynek wyposażony jest m.in. w energooszczędne oświetlenie, adiabatyczne nawilżacze powietrza oraz efektywny system klimatyzacji oparty na tzw. fan-coilach wyposażonych w energooszczędne silniki.

"Przeprowadzka do nowego budynku jest konsekwencją dynamicznego rozwoju serwisów Grupy Allegro. Cieszymy się, że od teraz w jednym miejscu siedzibę będą miały: Ceneo.pl, Bankier.pl oraz MojeAuto.pl. Dotychczas każdy z serwisów mieścił się w innej części Wrocławia. Praca w jednym biurowcu sprzyja integracji zespołów i jeszcze lepszej koordynacji działań. W 2008 roku w ramach Grupy Allegro powstała fundacja All For Planet. Jej celem jest budowanie świadomości ekologicznej wśród pracowników oraz propagowanie zachowań przyjaznych środowisku. Dbałość o zachowanie standardów ekologicznych jest więc ważnym elementem działań Grupy Allegro. Między innymi dlatego nasz wybór padł na budynek, który posiada tak wiele zielonych rozwiązań" powiedziała Joanna Bilińska, dyrektor sprzedaży, marketingu i wsparcia biznesu Ceneo.pl.

Celem Skanska Property Poland jest nie tylko przekazanie najemcom najwyższej jakości powierzchni biurowej, ale również pokazanie korzyści, jakie płyną z użytkowania zielonych biur oraz zachęcenie do kolejnych kroków w zakresie zrównoważonego rozwoju. Dlatego też Skanska wprowadziła nowatorski program edukowania najemców, którego celem jest uświadomienie osób korzystających z budynku, jakie bezpośrednie udogodnienia oferuje zielony biurowiec.

"Nie chcemy poprzestać tylko na certyfikacji, która oczywiście ma wymierne korzyści ekonomiczne i jest wyznacznikiem jakości. Staramy się myśleć innowacyjnie i być o krok dalej. Przykładem tego jest edukacja dla nowych najemców naszych budynków w ramach Zielonej Inicjatywy Skanska. W przyjazny i lekki sposób tłumaczymy aspekty zielonego budownictwa pracownikom firm - to oni przecież najwięcej czasu spędzać będą w naszych biurach" powiedział Jakub Zagórski, menadżer ds. komunikacji i marketingu w Skanska Property Poland.

źródło i zdjęcie: skanska.pl

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT