Powstanie 17 turbin wiatrowych w Tyszowicach

W gminie Tyszowce firma Elektrownia Wiatrowa Kresy I, należąca do portugalskiego koncernu energetycznego do EDP Renewables, zamierza wybudować farmę wiatrową o mocy około 34 MW. Ma na niej stanąć 17 turbin wiatrowych.

Powstanie 17 turbin wiatrowych w Tyszowicach

Zostały już przeprowadzone badania siły i ciągłości wiatrów w rejonie, teraz powstaje stacja badawcza, w której zbierane będą dalsze pomiary. W przyszłym miesiącu mają zakończyć się także badania ornitologiczne sprawdzające czy farma wiatrowa nie wpłynie negatywnie na ptaki i nietoperze. Inwestor wystąpił już do Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska o pozwolenie na budowę, by je uzyskać niezbędne jest jeszcze przedstawienie dokumentów potwierdzających dzierżawę gruntów pod inwestycje wspomagającą odnawialne źródła energii w Polsce.

Na farmie ma stanąć 17 turbin wiatrowych o mocy około 2 MW każda. Jeśli firma uzyska wymagane pozwolenia farma wiatrowa powstanie w 2012 roku.

W celu zdobycia akceptacji społecznej dla przedsięwzięcia prowadzone są spotkania informacyjne z mieszkańcami, podczas których wyjaśniane są im korzyści wynikające z budowy farmy wiatrowej.

źródło: portalsamorzadowy.pl
zdjęcie: Aneta Sadlik

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT