American School of Warsaw pierwszym "zielonym" budynkiem edukacyjnym

W podwarszawskim Konstancinie-Jeziorna powstaje budynek American School of Warsaw. Będzie to pierwsza tego typu konstrukcja zgodna z certyfikacją LEED. Akredytacją amerykańskiego certyfikatu ekologicznego zajmuje się PM Group.

American School of Warsaw pierwszym "zielonym" budynkiem edukacyjnym

American School of Warsaw jest pierwszym "zielonym" budynkiem edukacyjnym w Polsce. Jego projekt powstał w warszawskiej pracowni architektonicznej AA s.c. Anatola i Anny Kuczyńskich.  W ciągu 11 miesięcy American School of Warsaw powiększy się o dwukondygnacyjny obiekt dydaktyczny, zyskując w sumie dodatkową powierzchnię ponad 6 tys. m2.

Część pomieszczeń American School of Warsaw zyska nowe funkcje, powstanie treningowe boisko do koszykówki, a teren wokół szkoły zostanie zagospodarowany. Po rozbudowie kompleks edukacyjny ASW będzie jednym z większych obiektów dydaktycznych i sportowych, nie będących uczelnią wyższą w tej części Europy.

Dobudowywana część kompleksu będzie połączona z obecną łącznikiem. Nowa część będzie pełnić funkcje artystyczne - powstanie tam audytorium oraz sala gimnastyczna z nowoczesnym wyposażeniem, a istniejące budynki, w tym także obiekty sportowe, przejdą modernizację.

PM Group posiada w Polsce akredytowanych ekspertów, którzy zajmują się nadzorem i audytem "zielonych" inwestycji ubiegających się o certyfikat LEED. Amerykański system certyfikacji zrównoważonych projektów budowlanych to najszybciej rozwijający się na świecie system certyfikacji dla inwestycji proekologicznych, zyskujący na popularności w Europie i Azji. Zarządza nim Amerykańska Rada Zielonego Budownictwa (US Green Building Council).

American School of Warsaw będzie wyposażony w system monitorowania zawartości dwutlenku węgla. Zamontowane będą także systemy wykorzystujące deszczówkę, co pozwoli zmniejszyć zużycie wody pitnej. Na potrzeby ekologicznego gospodarowania wodą zbudowane zostaną zbiorniki retencyjne, gromadzące wodę opadową.

W obiekcie zamontowane zostaną turbiny wiatrowe do produkcji energii, system kontroli i optymalizacji oświetlenia, kolektory słoneczne i instalacja solarna do podgrzewania wody użytkowej. Szkoła będzie ogrzewana odpadami drzewnymi spalanymi w kotle na biomasę. Materiały wykończeniowe będą charakteryzować się niską emisją związków szkodliwych dla otoczenia.

źródło i zdjęcie: centrumpr.pl

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT