Zielone technologie Schneider Electric na EXPO 2010

Międzynarodowa wystawa EXPO 2010 w Szanghaju bez wątpienia jest przełomowa pod względem skali promowania budownictwa ekologicznego. Architekci potraktowali problem zielonej architektury jako jeden z ważniejszych tematów wystawy.

Zielone technologie Schneider Electric na EXPO 2010

Schneider Electric, światowy specjalista w zarządzaniu energią, angażując się w realizację projektów prezentowanych na EXPO 2010 przedstawia szerokiej publiczności nowoczesne rozwiązania ściśle korespondujące z ekologiczną ideą ekspozycji. Schneider Electric wykorzystuje swoje umiejętności, doświadczenie i innowacyjne technologie w czterech pawilonach EXPO 2010: Shanghai Corporate Pavilon, Rhône-Alpes Pavilion, Belgium-European Union Pavilion oraz Paris Ile-de-France Pavilion.

W pawilonie Shanghai Corporate Pavilion Schneider Electric opracował, zainstalowany w ekologicznym domu EcoHome, system zarządzania budynkiem (BMS - Building Management System). EcoHome zaprojektowany przez Instytut Shanghai Research Institute of Building Sciences jest prototypem budynku przyszłości, który  łączy na powierzchni prawie 5 000 m² najnowsze energooszczędne technologie i wykorzystuje odnawialne źródła energii.

Z kolei dla ekspozycji Rhône-Alpes Pavilion firma opracowała inteligentne rozwiązania, które pozwalają m.in. na stałą kontrolę i monitoring zużycia energii, regulację natężenia oświetlenia oraz sterowanie temperaturą i elektryką znajdującą się w budynku. Schneider Electric jest także partnerem Paris Ile-de-France Pavilion, w którym prezentowane są nowoczesne rozwiązania pozwalające na realizowanie idei zrównoważonego rowoju w regionie.

W belgijskim Belgium-European Union Pavilion Schneider Electric i International Polar Foundation (IPF) zaprezentowały "Princess Elisabeth", pierwszą zainstalowaną na Antarktyce stację badawczą Zero Emission. Innowacyjna technologia zastosowana w projekcie pozwala na pozyskanie całości energii z odnawialnych źródeł m.in. ze światła słonecznego za pośrednictwem paneli fotowoltaicznych, oraz z siły wiatru. Proces ten całkowicie eliminuje emisję CO2 oraz innych gazów odpowiedzialnych za efekt cieplarniany.

Schneider Electric to nie tylko zielone technologie na EXPO 2010 - firma jest również zaangażowana w część wydarzeń towarzyszących szanghajskiej wystawie, m.in. w Tydzień Innowacji oraz Tydzień Zrównoważonego Rozwoju w pawilonie Rhône-Alpes Pavilion. Firma była również sponsorem, niedawno rozstrzygniętego konkursu Shanghaj 2010 Award, który wygrał projekt Solar Change zaprojektowany przez drużynę UCD Michael Smurfit Graduate Business School z Irlandii.

Celem projektu Solar Change było rozwiązanie problemu dostarczania energii elektrycznej w slumsach. Zwycięski Team zaprojektował innowacyjny system SCTree, który jest bezpieczny, niedrogi, "zielony" oraz przystosowany do środowiska i problemów doświadczanych przez ludzi znajdujących się u podstawy piramidy społecznej. Model biznesowy oferuje wsparcie lokalnych przedsiębiorców z mikro-finansowania zakupu SCTree i pokrycie kosztów ze sprzedaży energii elektrycznej dla mieszkańców w oparciu o miesięczny abonament. Jednym z czynników, który zadecydował o wygranej Solar Change, była ponadto bezpośrednia korelacja projektu z programem BipBop (Business, Investment and People at the Bottom of the Pyramid) zainicjowanego przez Schneider Electric.

"Jesteśmy niezwykle dumni z naszego udziału w Shanghaj 2010 Award i zwycięstwa projektu Solar Change" powiedział Claude Breining ze Schneider Electric. "Poprzez wspieranie tego typu projektów chcemy umacniać relacje między Schneider Electric i nowym pokoleniem młodych, utalentowanych przedsiębiorców oraz zachęcać ich do podejmowania wyzwań oraz wdrażania innowacyjnych rozwiązań."

źródło i zdjęcie: informacja prasowa

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE
PRODUKTY FIRMY
Schneider Electric Polska
Schneider Electric Polska
Dowiedz się wszystkiego
o fotowoltaice dla firmy, przemysłu
i budownictwa jednorodzinnego
Przejdź do kompendium
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT