Schneider Electric w czołówce najbardziej zrównoważonych firm na świecie

Schneider Electric znalazł się w rankingu "100 najbardziej zrównoważonych firm na świecie". Polityka zrównoważonego rozwoju prowadzona przez lidera światowego rynku automatyki przemysłowej, po raz kolejny spotkała się z dużym uznaniem, plasując firmę na 26. pozycji na liście "100 najbardziej zrównoważonych firm na świecie" - rankingu opracowanym przez Corporate Knights.

Schneider Electric w czołówce najbardziej zrównoważonych firm na świecie

Umiejscowienie Schneider Electric na liście Global 100 jest świadectwem tego, że zrównoważony rozwój jest jednym z centralnych elementów strategii firmy. Z jednej strony poprzez stosowanie rozwiązań wspomagających wydajność energetyczną, promowanie produkcji czystej energii oraz tworzenie praktyk wykorzystania energii opartych na szacunku i uznaniu potrzeby ochrony środowiska. Z drugiej strony przez program CSR, którego wyrazem jest publikowany raz na kwartał Planet & Society Barometer, informujący o postępach firmy we wszystkich dziedzinach związanych ze zrównoważonym rozwojem.

Schneider Electric zajmuje najwyższe miejsce wśród firm z branży i znajduje się w pierwszej trójce obecnych w zestawieniu ośmiu firm francuskich.

W ósmej edycji rankingu publikowanego przez Corporate Knights - kanadyjski magazyn promujący "zielony" kapitalizm - na liście Global 100 znalazły się firmy z 22 krajów reprezentujące wszystkie sektory gospodarcze. Ich wspólny obrót wynosi ponad 3 tryliony dolarów, a liczba pracowników przekracza 5 milionów osób.

"Klasyfikacja Schneider Electric na liście "100 najbardziej zrównoważonych firm na świecie" stanowi dla nas zachętę, aby kontynuować zrównoważoną politykę opartą na analizie problemów i odpowiadaniu na nie w innowacyjny sposób, który przynosi korzyści naszym klientom, planecie i wszystkim udziałowcom" wyjaśnia Gilles Vermont Desroches, starszy wicedyrektora do spraw zrównoważonego rozwoju w Schneider Electric.

Firma zamierza aktywnie realizować tak zdefiniowaną politykę, opracowując rozwiązania dla inteligentnych systemów zarządzania miastami i inteligentnych sieci energetycznych oraz nowy Planet & Society Barometer publikowany przez najbliższe trzy lata, a także odnawiając zaangażowanie wszystkich pracowników firmy na całym świecie, aby upewnić się, że zrównoważony rozwój będzie zajmować coraz istotniejszą pozycję wśród idei przyświecających Grupie.

17 stycznia br., Schneider Electric otrzymał również Zayed Future Energy Prize (ZFEP 2012) w kategorii "Wielkie Korporacje". Nagroda, którą wręczono podczas Światowego Szczytu Energii Przyszłości (WFES) w Abu Zabi, została przyznana za zaangażowanie Grupy w promocję odnawialnych źródeł energii i prowadzenie polityki zrównoważonego rozwoju.

Zapraszamy do zapoznania się z zakładką firmy Schneider Electric, która znajduje się tutaj.

źródło i zdjęcie: Schneider Electric

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE
PRODUKTY FIRMY
Schneider Electric Polska
Schneider Electric Polska
Dowiedz się wszystkiego
o fotowoltaice dla firmy, przemysłu
i budownictwa jednorodzinnego
Przejdź do kompendium
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT