Elektroniczny dostęp do polskich norm

Polski Komitet Normalizacyjny wprowadził nowe rozwiązanie, które zapewnia elektroniczny dostęp do polskich norm. Dzięki niemu możliwe jest korzystanie o każdej porze z uaktualnianego na bieżąco katalogu norm.

Elektroniczny dostęp do polskich norm

Stale postępujący proces informatyzacji Polskiego Komitetu Normalizacyjnego, wpłynął na wprowadzenie elektronicznego dostępu do polskich norm. Wybrać można zarówno pojedynczą normę jak i dowolny ich zbiór. Treść wytypowanych norm umieszczana jest na serwerze PKN. Przez cały okres korzystania ze zbioru jest on aktualizowany - wszelkie zastąpienia, zmiany, poprawki wprowadzane są na bieżąco.

Elektroniczny dostęp do zbioru polskich norm odbywa się poprzez wyszukiwarkę. Umożliwia ona wyszukiwanie norm w całym zbiorze, w zbiorze norm aktualnych lub norm wycofanych. Kryteria wyszukiwania to: numer, tytuł, numer ICS , "zastępuje", "wprowadza".

O tym ilu użytkowników z danej firmy może jednocześnie korzystać z norm decyduje liczba podana w zawartej z Polskim Komitetem Normalizacyjnym umowie. Dla zainteresowanych istnieje możliwość wydruku norm we własnym zakresie do użytku wewnątrzzakładowego.

Dla klientów chcących zakupić co najmniej 25 norm w formie elektronicznej, PKN przewiduje indywidualne warunki.

Możliwe jest tworzenie zbiorów zawierających normy nowo nabywane i kupione wcześniej. Do dyspozycji klientów pozostaje zespół specjalistów, który chętnie wyjaśni szczegóły, zaproponuje różne warianty rozwiązań czy wyliczy roczną opłatę za korzystanie z dostępu.

źródło i zdjęcie: pkn.pl

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT