Jak co roku, Future4Build odbędzie się w formule innowacyjnej platformy biznesowej, umożliwiającej wymianę doświadczeń i informacji na temat zrównoważonego rozwoju, z naciskiem na uwarunkowania ekologiczne, ekonomiczne i społeczne. Lepsze budynki to inwestycja w lepszą przyszłość, ale infrastruktura to zaledwie jeden z aspektów konferencji.
Przygotowując program i formułę Future4Build 2013 koncentrujemy się na czterech aspektach: środowisku, ekonomii, społeczeństwie i dziedzictwie, mówi Svetlana Robinson, Event Director Future4Build. Naszym celem jest kompleksowe zaprezentowanie idei zrównoważonego rozwoju w szeroko rozumianym kontekście gospodarczym.
Merytoryka Future4Build
Future4Build gromadzi wybitnych ekspertów i ważnych partnerów instytucjonalnych. Dotychczasowe edycje konferencji odbywały się pod patronatami m.in. Ministerstwa Gospodarki, Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy, Polskiego Związku Firm Deweloperskich czy The Royal Institution of Chartered Surveyors (RICS). W tym roku partnerami konferencji będą m.in. The Royal Institution of Chartered Surveyors (RICS), Towarzystwo Urbanistów Polskich oraz Buro Happold.
W 2013 r. w ciągu 2 dni konferencji zaplanowano kilkanaście paneli dyskusyjnych, prezentacji, debat i specjalistycznych warsztatów z udziałem polskich i międzynarodowych ekspertów. Swój udział w Future4Build zapowiedzieli m.in. architekt i planista Guy Perry oraz architekt odpowiedzialny za rozbudowę Opery w Sydney Marek Krawczyński.
Motywem wiodącym tegorocznej imprezy będzie idea wspierania zrównoważonego rozwoju miast, dodaje Svetlana Robinson. W tym celu chcemy zainicjować dialog pomiędzy interesariuszami: architektami, inżynierami, deweloperami, ekologami, ekspertami w dziedzinie planowania i wdrażania nowoczesnych, zrównoważonych ekologicznie rozwiązań urbanistycznych oraz przedstawicielami urzędów państwowych i samorządów. Poprzez formułę pozytywnej kontrowersji chcemy zaprosić odpowiedzialne osoby do konstruktywnej dyskusji i do działania.
Wśród omawianych podczas Future4Build 2013 zagadnień znajdą się m.in.:
- W jaki sposób budować zrównoważone miasta?
- Jak planować zdrowe środowisko miejskie?
- Dlaczego najemcy poszukują zielonych biurowców?
- Czego jeszcze nie wiemy o pasywnym budownictwie?
- Czy ekologia się opłaca?
Formuła Future4Build
Future4Build należy do imprez typu CONFEX, jest więc połączeniem konferencji i wystawy (expo). Dzięki takiej formie uczestnicy mogą zdobywać wiedzę i dzielić się nią poprzez udział zarówno w merytorycznych dyskusjach i warsztatach jak i w targach. Podczas expo, będącego nieodłącznym elementem imprezy, zaprezentowane zostaną najnowocześniejsze ekologiczne technologie oraz innowacyjne rozwiązania dla sektora inwestycji infrastrukturalnych. Wystawa jest otwarta dla wszystkich chętnych, także osób poszukujących informacji o budowie domu czy zainteresowanych ekologicznymi zagadnieniami. W ramach targów po raz kolejny wręczona zostanie także nagroda Innovative Product Award.
Future4Build - sieć biznesu i networking
Future4Build jest także innowacyjną platformą biznesową zrzeszającą decyzyjne środowisko biznesowe oraz wybitnych prelegentów z Polski i ze świata. Podczas dwóch dni konferencji w jednym miejscu spotkają się przedstawiciele inwestorów, deweloperów, architektów, projektantów, najemców oraz producentów ekologicznych rozwiązań dla sektora budowlanego. Udział krajowych i zagranicznych liderów daje możliwość nawiązania cennych kontaktów biznesowych. Do tej pory, jako sponsorzy i wystawcy, w konferencji uczestniczyły m.in. firmy: BOŚ Bank, Swede Center, Remondis, ABB, Osram, Leroy Merlin, LG, Velux, GTC, Rockwool, Daikin, Kerakoll, Skanska czy Philips.
źródło: Future4build
Komentarze