PRODUCENCI
Rockwool
ul.Kwiatowa 14 , 66-131  Cigacice
tel. 801 66 00 36, 601 66 00 33

ROCKWOOL  Polska Sp. z o.o. należy do Grupy ROCKWOOL - światowego lidera w produkcji skalnej wełny mineralnej - dostawcy produktów, systemów i rozwiązań służących poprawie efektywności energetycznej, akustyki i bezpieczeństwa pożarowego obiektów budowlanych.

ROCKWOOL Polska działa od 1993 roku i wytwarza wysokiej jakości produkty ze skalnej wełny mineralnej w dwóch fabrykach - w Cigacicach i Małkini. W ciągu prawie 15 lat działalności w Polsce ROCKWOOL zainwestował ponad 400 mln złotych. Obydwie polskie fabryki zostały uznane za najbardziej wydajne zakłady grupy ROCKWOOL, a strategia marketingowa polskiego oddziału - za najlepszy plan strategiczny roku 2001.

W 2001 roku ROCKWOOL Polska otrzymał certyfikat ISO 9001 potwierdzający, że system zarządzania jakością stosowany w firmie spełnia wymagania międzynarodowej normy ISO 9001:2000. System obejmuje wszystkie najważniejsze obszary działalności firmy: projektowanie wyrobów, zaopatrzenie w surowce, produkcję, kontrolę i badania, przechowywanie, sprzedaż, dostawy do klientów, doradztwo techniczne oraz badania potrzeb rynku.

ROCKWOOL Polska to kompleksowa oferta doskonałej jakości, innowacyjnych materiałów izolacyjnych wykorzystywanych w takich gałęziach i sektorach gospodarczych, jak m.in.:

  • budownictwo mieszkaniowe,
  • budownictwo przemysłowe,
  • energetyka,
  • ogrzewnictwo.

O dbałości o wysoką jakość świadczą także liczne nagrody przyznane produktom ROCKWOOL - zobacz nasze nagrody.

Produkty z wełny ROCKWOOL dostępne są w kilkuset punktach sprzedaży na terenie całej Polski. Nasi przedstawiciele handlowi i doradcy techniczni służą wiedzą na temat zastosowań wełny ROCKWOOL. W swoich działaniach korzystają z wieloletnich doświadczeń koncernu ROCKWOOL w stosowaniu materiałów do izolacji cieplnej, akustycznej i przeciwpożarowej.

Istota tkwi w strukturze

Swoją wysoką efektywność izolacyjną produkty z wełny ROCKWOOL zawdzięczają dużej zawartości powietrza w swojej objętości, a dzięki zaburzonemu układowi włókien oraz ich wielokierunkowej orientacji wykazują znakomitą sprężystość i elastyczność.

Właśnie ze względu na zaburzoną strukturę włókien skalna wełna mineralna ROCKWOOL zachowuje trwałość kształtu przy jednoczesnej elastyczności, dzięki czemu w trakcie montażu można ją dobrze wpasować w konstrukcję. Wełna ROCKWOOL zastosowana zgodnie z wytycznymi producenta nie tworzy mostków termicznych i zachowuje swoje parametry fizykomechaniczne przez cały okres eksploatacji.

Skalna wełna mineralna ROCKWOOL nie wybrzusza się z powodu naddatku wyrobu, wynikającego ze zróżnicowanej szerokości wypełnianej przestrzeni lub drobnych niedokładności przy cięciu ocieplenia. Odpowiednie ułożenie włókien w objętości wyrobu zapobiega ściśnięciu skrajnych krawędzi i zapewnia jego jednolita grubość na całej powierzchni izolowanej przestrzeni.

Tak więc zjawiska, które zazwyczaj powodują powstawanie liniowych mostków termicznych w konstrukcjach, i na ogół są trudne do wyeliminowania, w przypadku wełny ROCKWOOL po prostu nie występują.

Wyroby ze skalnej wełny mineralnej ROCKWOOL stosowane w energetyce i ciepłownictwie mają za zadanie ograniczenie strat cieplnych w rurociągach i urządzeniach wytwarzających ciepło, a tym samym zmniejszenie kosztów eksploatacyjnych i oszczędność energii:

Maty - dodatkowe zastosowanie jako izolacja termiczna i maty - dodatkowe zastosowanie jako izolacja termiczna i przeciwkondensacyjna kanałów wentylacyjnych i klimatyzacyjnych, rur i powierzchni płaskich i cylindrycznych w układach pionowych i poziomych (np. zbiorników, kotłów, armatury, itp.)

Otuliny - do izolacji instalacji centralnego ogrzewania i ciepłej wody użytkowej, rurociągów i przewodów kominowych 

Płyty - przemysłowe do izolacji powierzchni płaskich w układach pionowych i poziomych (np. ścian kotłów energetycznych, zbiorników i kanałów spalinowych), zabezpieczenia ogniochronne - konstrukcji stalowych i żelbetowych, kanałów wentylacyjnych, klimatyzacyjnych i oddymiających, przejść instalacyjnych.

INFORMACJE DODATKOWE

Kraj produkcji: Polska
Dystrybucja: hurtowa i detaliczna przez sieć dystrybutorów
Aprobaty i certyfikaty: Atesty Higieniczne PZH, Aprobaty Techniczne, Krajowe deklaracje zgodności
Usługi: doradztwo techniczne (infolinia, przez stronę internetową), realizacja nietypowych zamówień (niestandardowe wymiary), transport
Pozostała oferta: płyty do izolacji ścian murowanych (trójwarstwowych i dwuwarstwowych - ocieplanych metodą lekką mokrą i lekką suchą), betonowych i szkieletowych (nośnych i osłonowych) - pod elewacje drewniane, kamienne, szklane, z blachy trapezowej, siding - ścianek działowych na ruszcie, ścian piwnic i ścian fundamentowych, stropodachów wentylowanych i niewentylowanych, dachów płaskich, sufitów podwieszanych, podłóg na legarach, na podkładzie betonowym i na gruncie - do budynków nowowznoszonych i termorenowacji istniejących.

ROZWIŃ OPIS
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT