ABB liderem w rankingu innowacyjnych firm w Polsce

Wiodący dostawca technologii energetyki i automatyki na świecie - firma ABB, jest tegorocznym liderem rankingu najbardziej innowacyjnych firm w Polsce. Ranking został przedstawiony w siódmej edycji "Raportu o innowacyjności gospodarki Polski" wydanego przez Instytut Nauk Ekonomicznych PAN.

ABB liderem w rankingu innowacyjnych firm w Polsce

Na liście 500 najbardziej innowacyjnych przedsiębiorstw w 2010 r. znalazły się firmy analizowane przez Sieć Naukową MSN oraz Instytut Nauk Ekonomicznych PAN pod względem innowacyjności rynkowej, procesowej, nakładów na innowacyjność, patentów i kontraktów europejskich. Tegoroczny lider w rankingu innowacyjnych firm w Polsce - ABB Sp. z o.o. uzyskała wysoką ocenę: ABAAB w systemie 5A.

"Staramy się, aby innowacyjność była naszym wyróżnikiem w codziennej pracy, aby produkty ABB zawierały technologie pionierskie, niezawodne i pozwalające firmie na przodownictwo w wielu obszarach. Nie chodzi tu jednak tylko o technologię - choć innowacyjność technologiczna jest dla ABB priorytetem - ale również o innowacyjność procesową, logistyczną, odpowiednie podejście do klienta, czy rozwiązania serwisowe" powiedział Marek Florkowski, Dyrektor Korporacyjnego Centrum Badawczego ABB.

Według raportu oraz badań UE, większość nakładów firm na działalność badawczą i rozwojową (B+R) jest generowanych przez duże przedsiębiorstwa, szczególnie te działające globalnie. ABB wpisuje się w ten trend. Świadczy o tym choćby liczba patentów krajowych, jakie spółka uzyskała w 2010 r. - 11 patentów stawia ABB na pozycji lidera rankingu firm patentujących w Polsce.

źródło i zdjęcie: abb.pl

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT