Schneider Electric prezentuje Acti 9

25 maja 2012 r. na stadionie warszawskiej Legii, odbyła się konferencja mająca na celu prezentację aparatury modułowej Acti 9 do całkowitej integracji z dowolnym układem monitorowania i sterowania zasilaniem. Produkt Schneider Electric umożliwia wydajne zarządzanie budynkiem, ogranicza przerwy w pracy, a także optymalizuje zużycie energii.

Schneider Electric prezentuje Acti 9

Acti 9 to ponad dwadzieścia nowych opatentowanych rozwiązań zapewnia szybką, elastyczną i bezpieczną instalację oraz bezbłędną komunikację pomiędzy panelami kontrolnymi, a także funkcje monitoringu energii na poziomie obwodu elektrycznego.

Wykorzystując doświadczenia zebrane w ciągu pięciu generacji w branży projektowania i konstrukcji końcowych modułowych systemów niskonapięciowych, Schneider Electric opracował Acti 9 - kompletny system aparatury modułowej oferujący innowacyjne funkcje monitorowania i sterowania oraz prostotę i bezpieczeństwo podczas instalacji i konserwacji.

Acti 9 daje się łatwo podłączyć do dowolnego systemu zarządzania budynkiem, stając się tym samym niezbędnym elementem rozwiązań zwiększających efektywność energetyczną.

W przeszłości integracja aparatury modułowej i systemów zarządzania budynkiem mogła stanowić wyzwanie. Okablowanie systemów kontroli i komunikacji równolegle z okablowaniem instalacji elektrycznych często było skomplikowane, czasochłonne i sprzyjało pomyłkom. Integratorzy systemów, producenci rozdzielnic, a nawet personel odpowiedzialny za konserwację - których obowiązkiem jest zapewnienie wzorowego funkcjonowania systemu - musieli upewnić się, że rozdzielnice działają poprawnie.

"Schneider Electric rozumie potrzebę prostoty i eliminacji usterek podczas instalacji, codziennego funkcjonowania i konserwacji" powiedział Jacek Łukaszewski, prezes zarządu Schneider Electric.

"Właśnie dlatego zaprojektowaliśmy Acti 9 wraz z systemem komunikacji Smartlink w taki sposób, aby zapewnić łatwość obsługi, gotowość do podłączenia i szybkość integracji z architekturą systemu zarządzania budynkiem. Nasze rozwiązanie łączy w sobie funkcje sterowania z optymalnym poziomem ochrony, stając się nowym, ważnym elementem układów poprawiających wydajność energetyczną, nawet w najbardziej wymagających warunkach" dodaje Jacek Łukaszewski.

Dzięki elastycznemu i wydajnemu systemowi komunikacji Modbus oraz gotowemu okablowaniu do natychmiastowej, bezusterkowej instalacji, Acti 9 skraca czas spędzony przy kablach kontrolnych o 40 procent. Ponadto, jako że dane z paneli i obwodów zbierane są w czasie rzeczywistym, użytkownicy mogą precyzyjnie regulować stopień zasilania, aby zoptymalizować koszty zużywanej energii.

System sam dostosowuje się do parametrów wyznaczonych przez użytkownika, dzięki czemu daje się szybko zintegrować i łatwo dostosować do przyszłych wymagań. Inne elementy Acti 9 takie jak zintegrowany wyłącznik instalacyjny Reflex iC60, urządzenie do zdalnego sterowania  RCA iC60, liczniki energii, styczniki i przekaźniki impulsowe współpracują z całym systemem modułowym, dzięki czemu Acti 9 jest urządzeniem idealnie spełniającym dynamiczne wymagania szerokiej gamy systemów zwiększających wydajność energetyczną.

Dodatkowo unikalne rozwiązania firmy Schneider Electric takie jak VisiSafe, VisiTrip i II klasa izolacji aparatów zwiększają poziom bezpieczeństwa i ułatwiają konserwację urządzeń.

Acti 9 umożliwia wydajne zarządzanie budynkiem, ogranicza przerwy w pracy, optymalizuje zużycie energii i w ten sposób może przyczynić się do zwiększenia konkurencyjności firmy.

Poza tym wszystkie produkty powstały z przetwarzalnych materiałów i są całkowicie przyjazne dla środowiska. Dzięki Acti 9 użytkownicy mogą więc spełnić zarówno obecne jak i przyszłe kryteria certyfikacji ekologicznej, a także zminimalizować szkodliwy wpływ na środowisko począwszy od stadium projektowego, poprzez instalację i użytkowanie, aż po ostateczny recykling.

źródło i zdjęcie w tekście: Schneider Electric
zdjęcie wprowadzające: Mateusz Woźniak

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE
PRODUKTY FIRMY
Schneider Electric Polska
Schneider Electric Polska
Dowiedz się wszystkiego
o fotowoltaice dla firmy, przemysłu
i budownictwa jednorodzinnego
Przejdź do kompendium
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT