Schneider Electric rozszerza sponsoring Solar Decathlon

Firma Schneider Electric, światowy specjalista w zarządzaniu energią, ogłosiła że przedłuża sponsorowanie "Dziesięcioboju Słonecznego" na co najmniej 2013 r., w tym finansowanie konkursu w Stanach Zjednoczonych we wrześniu 2011 r., Solar Decathlon Europa w 2012 r. oraz Solar Decathlon w Chinach w 2013 r.

Schneider Electric rozszerza sponsoring Solar Decathlon

Solar Decathlon jest międzynarodowym konkursem promującym rozwój efektywnych i innowacyjnych rozwiązań energetycznych. Konkurs został zorganizowany w 2002 r. przez amerykański Departament Energii (DoE), jako wyzwanie dla studentów z wiodących uniwersytetów na całym świecie.

Zadaniem uczestników jest projektowanie, budowa i eksploatacja domów energooszczędnych zasilanych energią słoneczną. Konkursowe domy budowane są w czasie dziesięciu dni, w otwartym dla publiczności miasteczku słonecznym, zorganizowanym w znanym na świecie, dużym mieście. Projektowane przez studentów budynki korzystają z najbardziej innowacyjnych i przyjaznych dla środowiska technologii zarządzania energią. Ma to szerzej udostępnić nowoczesne rozwiązania, wzmagać zainteresowanie konsumentów oraz propagować efektywność energetyczną.

"Przez kontynuację sponsorowania konkursu Solar Decathlon, Schneider Electric dzieli się swoją wiedzą i zasobami z nowym pokoleniem, które zobowiązało się do podjęcia dzisiejszych wyzwań energetycznych", mówi Karen Ferguson, wiceprezes, Global Human Resources w firmie Schneider Electric. "Jako partner inicjatywy od 2005 r., jesteśmy dumni z naszej pomocy w promowaniu innowacyjnych, skutecznych działań w celu ograniczania strat energii, promowania czystej energii i zachęcania do jej wykorzystywania w sposób przyjazny środowisku."

Będąc jedynym partnerem konkursu z sektora zarządzania energią, Schneider Electric udziela pomocy we wdrażaniu rozwiązań w miasteczku słonecznym, instalowaniu mikrosieci i ładowarek dla pojazdów elektrycznych. Wspiera również centralne zarządzanie energią w każdym domu zbudowanym przez zespoły studentów. Zaangażowanie firmy przybiera różne formy, począwszy od pomocy technicznej oraz integracji rozwiązań, do finansowego wspierania produkcji i udziału wolontariuszy.

Europejska edycja projektu Solar Decathlon odbędzie się we wrześniu 2012 r. w Madrycie, w Hiszpanii i będzie gościć zespoły studentów z ponad 15 krajów ze wszystkich kontynentów. Pojazdy elektryczne i metody ich doładowywania będą prezentowane w słonecznym miasteczku. Solar Decathlon Europa 2012 będzie się również koncentrować na informowaniu opinii publicznej o rozwoju inteligentnych sieci energetycznych.

Zapraszamy do zapoznania się z zakładką firmy Schneider Electric, która znajduje się tutaj.

źródło i zdjęcie: Schneider Electric

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE
PRODUKTY FIRMY
Schneider Electric Polska
Schneider Electric Polska
Dowiedz się wszystkiego
o fotowoltaice dla firmy, przemysłu
i budownictwa jednorodzinnego
Przejdź do kompendium
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT