Zmniejszenie kosztów energii z EnergySTEP@Work™

Firma Schneider Electric, specjalista w zarządzaniu energią elektryczną, przedstawiła podczas Cisco Live - europejskiej konferencji branży IT i komunikacji, EnergySTEP@Work™ - nowe rozwiązanie, które o połączeniu z architekturą EcoStruxure™, pozwala kontrolować prawie całą energię wykorzystywaną w budynku, w tym ze strony urządzeń rozproszonych, gniazdek oraz instalacji oświetlenia, ogrzewania, wentylacji i klimatyzacji.

Zmniejszenie kosztów energii z EnergySTEP@Work™

EnergySTEP@Work to rozwiązanie zaprojektowane do współpracy z technologią Cisco EnergyWise. Umożliwia zmniejszenie kosztów energii do 40% dzięki kontrolowaniu w trybie online każdego wata zużytego na potrzeby IT. Przenosi kontrolę zużycia energii ze strony urządzeń IT oraz obciążenia gniazdek elektrycznych do trybu online, aby dane były widoczne i mogły być kontrolowane przez oprogramowanie StruxureWare™ firmy Schneider Electric.

Przy wykorzystaniu technologii Cisco® EnergyWise, EnergySTEP@Work może doprowadzić do zmniejszenia energii marnowanej przez komputery, drukarki, telefony IP, oświetlenie zadaniowe, bezprzewodowe punkty dostępu i inne. Po połączeniu EnergySTEP@Work z architekturą EcoStruxure™, można kontrolować poprzez sieć Cisco prawie całą energię wykorzystywaną w budynku, w tym ze strony urządzeń rozproszonych, gniazdek oraz instalacji oświetlenia, ogrzewania, wentylacji i klimatyzacji.

EnergySTEP@Work firmy Schneider Electric oferuje klientom możliwość monitorowania i kontrolowania drobnych obciążeń, nawet takich jak podłączone telefony do ładowania, które łącznie mogą odpowiadać za ponad 40% całkowitego zużycia energii w budynku, powiedział Barry Coflan, Wicedyrektor ds. zarządzania ofertą dla budynków biurowych w Schneider Electric. Często można je zbagatelizować. Dlatego wykorzystując technologię Cisco EnergyWise oraz nasze własne oprogramowanie StruxureWare, sprawiamy, że urządzenia te są widoczne i zapewniamy kluczowe połączenie pomiędzy budynkiem, biurem i środowiskiem IT. Rozwiązanie to zapewnia szefom działów IT, kierownikom do spraw technicznych oraz managerom wyższego szczebla informacje niezbędne do sprostania wyzwaniom związanym z energią elektryczną.

Potrzeba zarządzania energią zużywaną przez urządzenia IT jest większa niż kiedykolwiek wcześniej. Kompleksowe rozwiązanie EnergySTEP@Work skierowane do przedsiębiorstw obejmuje funkcję śledzenia obciążenia gniazdek przy zastosowaniu Cisco EnergyWise, dzięki czemu klienci mogą wykorzystać swoją infrastrukturę sieciową Cisco do monitorowania, analizowania i kontrolowania kosztów energii, powiedział Sachin Gupta, Senior Director, Product Management, Unified Access Group w Cisco Systems. Cisco współpracuje z firmami takimi, jak Schneider Electric, aby stwarzać rozwiązania oferujące kompleksowe i nowatorskie rozwiązania w zakresie monitorowania i ograniczania zużycia energii, w tym przez sprzęty IT.

źródło: Schneider Electric Polska

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE
PRODUKTY FIRMY
Schneider Electric Polska
Schneider Electric Polska
Dowiedz się wszystkiego
o fotowoltaice dla firmy, przemysłu
i budownictwa jednorodzinnego
Przejdź do kompendium
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT